Advert
Advert
Advert

VALİ ÇİÇEK HALTER ŞAMPİYONASI AÇILIŞ SEREMONİSİNDE…

VALİ ÇİÇEK HALTER ŞAMPİYONASI AÇILIŞ SEREMONİSİNDE…
Bu içerik 1183 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Vali Amir Çiçek Emitt Fuarı dönüşü ayağının tozuyla geldiği Türkiye Büyükler Ferdi Halter Şampiyonası açılış seremonisine katıldı…

Türkiye Halter Federasyonu tarafından, Fethiye Beşkaza Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonanın açılış seremonisine Muğla Valisi Amir Çiçek, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Taner Taşpınar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, İl ve İlçe Protokolü, Sporcular ve sporseverler katıldı.

Şampiyonada bir konuşma yapan Vali Çiçek, Sporun Türkiye’nin birleştirici gücü olduğunu belirterek "Her spor dalında başarıyı elde edersek, dünyaya milletimizin gücünü ve birlikteliğini göstermiş oluruz. Halterde de sadece yurt içinde değil, yurt dışında ve olimpiyatlarda milli sporcularımızın olması, Bu sporcularımızın elde ettiği başarılarla bayrağımızı dalgalandırmaları, İstiklal Marşımızın uluslararası arenalarda söylenmesi arzumuzdur" dedi.

Çiçek, Türkiye'nin spor dallarında geçmişe göre günümüzde daha iyi ve başarılı olduğunu belirterek “İlimizde ve ülkemizde spor altyapıları büyük bir hızla tamamlanıyor. Daha iyi altyapılar, daha iyi tesisler de sporcularımızın başarısını arttırıyor. Bizim en önemsediğimiz kaynağımız beşeri kaynağımızdır. Milli ve manevi değerleri güçlü, yüreği vatan ve millet sevgisiyle atan, Ülkemizin gücüne güç katacak siz sporcularımızla daha başarılı olacağız. Sporcularımıza, hocalarımıza, federasyonumuza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Taner Taşpınar da Halter ’in son yıllarda büyük bir ivme kazandığını belirterek Ay-yıldızı göğsünde taşımanın herkese nasip olmayacağını, bu şampiyona ile Halter milli takımına yeni sporcular kazanılacağını söyledi.

Gerçekleşen müsabakalarda 75 kilogram kadınlarda dereceye giren sporculara protokol tarafından madalyaları verildi. Ayrıca Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Vali Amir Çiçek’e,  katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500