Advert
Advert
Advert

KIZILAY’DAN EMNİYET MÜDÜRÜ AVA’YA ZİYARET…

KIZILAY’DAN EMNİYET MÜDÜRÜ AVA’YA ZİYARET…
Bu içerik 1596 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türk Kızılayı Milas Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçemize atanan Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava’yı makamında ziyaret ederek görevinde başarı dilediler…

Türk Kızılayı Milas Şube Başkanı Mustafa Gezginci ve şube yönetim kurulu üyeleri, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava’yı makamında ziyaret ederek ilçemizdeki görevinde başarılar dilediler.

Ziyaret sırasında Kızılay tarafından ilçemizde sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi veren Şube Başkanı Gezginci, “Milas olarak Muğla genelinde önemli bir seviyede kan bağışçısına ulaşarak kan toplama işlemini gerçekleştiriyorduk. Havaların soğuk olması ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de olumsuz etkilere neden oldu. Bağışçı sayısında önemli derecede düşme var. Fakat bu düşüşe yer sorunumuzun etkisi oluyor. Daha önce Atapark’a bağış tırımız geliyordu. Alanda yapılan son düzenleme ile tırımız artık bu alana giremez oldu. Yetkililerle görüştük. Sorun çözülürse araçlarımız yeniden Atapark’ta kan toplama çalışması yapabilecek. Kan bağışı çalışmalarımızı sürdürebileceğimiz sabit bir yerimiz de yok. Sabit yerin ilçemize kazandırılması için hayırseverimiz bile var. Ama bir türlü sonuçlandıramıyoruz. Milas Kaymakamımız ile de bu konuyu görüştük. İnşallah kendisinin de desteğiyle sorunları çözüp Milas’a sabit bir kan bağışı merkezi kazandıracağız” dedi.

Polis Haftası’nda ortak program…

Nisan ayı içinde gerçekleştirilecek olan Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde kan bağışı çalışması yapılabileceğini de dile getiren Gezginci, “Kan bağışı çalışmalarımızı belirli haftalarla birleştirebiliyoruz. Sizlerin de Polis Haftanızda ilçemizde kan bağışı çalışması yapabiliriz” dedi.

Kızılay Milas Şubesi yöneticilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Ava, “Kan bağışı çok önemli bir konu. Böyle bir alanda hizmet verdiğiniz için hepinizi tebrik ediyorum. İlçemizde yapacağınız çalışmalarda da elimizden geldiğince destek olmaya çalışırız” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500