Advert
Advert
Advert

EVLİYKEN, BAŞKASIYLA EVLENİNCE İŞLER KARIŞTI!...

EVLİYKEN, BAŞKASIYLA EVLENİNCE İŞLER KARIŞTI!...
Bu içerik 19198 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemize bağlı Akkovanlik Mahallesi’nde ikamet eden bir kişi, aracı vasıtasıyla evlendi… Evlendiği kadının başka biriyle evli olduğunu ise “kadını zorla evde tuttuğu” iddiasıyla yapılan şikayetin ardından jandarma ekiplerinin eve gelmesiyle öğrendi…

Milas’ın Türbe Akkovanlık Mahallesi’nde ikamet eden M.D. adlı şahıs geçtiğimiz ay içerisinde İzmir’de ikamet eden birinin aracılığı ile tanıştığı G.A. ile evlendi. Yeni evli çiftin kapısı ise M.D.’nin kadını zorla evde tuttuğu iddiasıyla jandarma ekiplerince çalındı.

Kapıyı açan ev sakinlerine jandarma ekiplerince 22 yaşındaki E.Y.’nin nerede olduğu soruldu. İkamettekiler adreste E.Y. adında birinin bulunmadığını söylediler. Daha sonra ise yeni gelin G.A., E.Y.’nin kendisi olduğunu belirtti.

Sahte evlilik yapmak maksadıyla Akkovanlık Mahallesi’nde ikamet eden M.D. isimli şahsı, eşi olan Y.Y. (33), K.K. (44) ve M.İ. (36) ile birlikte dolandırdıklarını itiraf eden E.Y., evlilik için ise arkadaşı G.A.’nın kimliğini sahte kimlik olarak kullandığını söyledi. Dolandırdıkları M.D. ile İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde ikamet eden tanıdıkları Ö. isimli şahıs vasıtasıyla tanıştırıldıklarını ve evlilik için 8 bin 500 TL’ye anlaştıklarını belirtti.

Gözaltına alınan E.Y.’nin ifadeleri doğrultusunda Y.Y. (33), K.K. (44) ve M.İ. (36) de gözaltına alındı.

Şahıslar Milas Adliyesi’ne sevk edilerek çıkarıldıkları mahkeme tarafından “Resmi Belgede Sahtecilik ve Dolandırıcılık” suçlarından tutuklanarak Muğla E tipi cezaevine gönderildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500