Advert
Advert
Advert

AŞIRI YAĞIŞLAR YOLLARA ZARAR VERDİ…

AŞIRI YAĞIŞLAR YOLLARA ZARAR VERDİ…
Bu içerik 4145 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlimiz ve ilçemiz genelinde etkili olan kar ve yağmur yağışları, günlük hayatı olumsuz şekilde etkilemeye devam ediyor… İlimizdeki yüksek kesimlerdeki kar yağışı, ulaşımda aksamalara neden olurken, ilçemize bağlı İkizköy Karadam Mahallesi yolu da aşırı yağmur yağışları nedeniyle zarar gördü…

Tüm Türkiye genelinde devam eden olumsuz hava şartları ilimiz ve ilçemiz genelinde yoğun yağışlarla etkisini gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Milas - Yatağan karayolunda gece başlayan ve sabaha karşı etkisini artıran kar yağışı dolayısıyla ulaşımda aksamalar meydana gelirken, yağışın etkili olduğu yerlerde ise eğitime bir gün ara verilmişti.

Neredeyse bir haftadan beri devam etmekte olan ara ara şiddetlenen yağmur ilçemizi de olumsuz şekilde etkiledi.

Aralıksız yağan yağışlar nedeniyle birçok yolda ve arazide su baskınları oluşurken, bazı kırsal mahallelerin yollarında ise bozulmalar meydana geldi.

Yağmur nedeniyle ilçemize bağlı İkizköy Karadam Mahallesi yolu da alt üst oldu. Yolun sol tarafında daha önce yağan yağmurların yola zarar vermeden akması için bir kanal bulunduğunu belirten mahalle sakinleri; “Yapılan yol düzenlemeleri sırasında yol kenarında bulunan su kanalı dolduruldu. Yapılan çalışmanın ardından etkili olan yağışlar nedeniyle su gidecek yer bulamayınca yollarımız harap oldu” dedi.

Mahalle sakinleri yetkililerden yapılan çalışmaları tekrar inceleyip, yolun sağlıklı bir hale getirilmesi için gerekli çalışmanın biran önce yapılmasını istediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500