Advert
Advert
Advert

KOSGEB FAALİYETLERİ HAKKINDA BRİFİNG ALDI…

KOSGEB FAALİYETLERİ HAKKINDA BRİFİNG ALDI…
Bu içerik 1616 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valisi Amir Çiçek, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)’nın 2016 yılı faaliyetleri hakkında brifing aldı.

KOSGEB çalışma binasında düzenlenen brifing de Vali Çiçek’e Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Muğla Müdürü Gökhan Akaydın, Çalışma ve İş-Kur Muğla İl Müdürü İlyas Sarıyerli ve Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız eşlik etti.

Hükümet tarafından işletmelere yönelik 50 bin liralık faizsiz krediden yararlanmak için ilimiz genelinde KOSGEB’e 4 bin 991 işletmenin müracaat ettiğini belirten Vali Çiçek, “KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteğinden yararlanmak isteyen 4 bin 991 esnafımız müracaat etti. Müracaat eden her işletmenin bilgileri beyanları doğrultusunda sisteme yüklendi ve kayıtları güncellendi. Krediden faydalanmak isteyen ve hak eden 266 işletme sahibi bu krediden yararlanacak duruma geldi. Bu konuda bankalara gerekli talimatlar verildi. Eğer 266 işletmemiz içerisinden kredi almak istemeyen veya vazgeçen olursa şartları tutan yedek 58 işletmemiz sıraya alınacaktır. Bu yapılan çalışmalar işletmecilerin işletmelerini yürütmeleri ve işletmelerini daha ileri götürmeleri konusunda onlara birer destektir. Hükümetimiz vatandaşın üretimde, istihdam alanı sağlamada her zaman yanındadır. Yeter ki çalışalım, üretken olalım, istihdam sağlayalım ve ürettiğimiz ürünü de değerlendirelim. Bu destekler ile çiftçilerimizin ve esnaflarımızın daha iyi üretim yapacaklarını, ilimiz ekonomisini daha da ileriye taşıyacaklarına inanıyorum” dedi.

Vali Çiçek’in konuşmasının ardından kurum müdürü tarafından katılımcılara faaliyetler hakkında brifing verildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500