Advert
Advert
Advert

KAYMAKAM ARSLAN BASINLA BİR ARAYA GELDİ…

KAYMAKAM ARSLAN BASINLA BİR ARAYA GELDİ…
Bu içerik 1692 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kaymakamı Eren Arslan, ilçemizde görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek, hem tanışma fırsatı buldu hem de basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı…

TKİ Milas Sosyal Tesisleri’nde ilçemizde yerel ve ulusal alanda görev yapan gazetecilerin katılımıyla gerçekleşen kahvaltılı buluşmada konuşma yapan Kaymakam Arslan, “10 Ocak hem Çalışan Gazeteciler Günü hem de Mülki İdare Amirleri Günü. Biz bu organizasyonu 10 Ocak tarihinde gerçekleştirecektik fakat o tarihte Ankara’ya çağrılmıştım. Basının gücü bugün dünyada tartışılmaz. Demokrasinin vaz geçilmez unsuru. Kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesini sağlayan, halk adına denetim yapan bir müessese. Ama iyi örnekler olduğu kadar zaman zaman olumsuz, maksatlı kötü şekilde gazetecilik yapanlar da yok değil. Hepimizin sorumluluğu ülkemizin menfaatleri doğrultusunda olmalı. Kamunun doğru şekilde bilgilendirilmesi yönünde çalışmak en doğrusu. Böyle yapılması hem bizler kamu yöneticileri için hem de halk için önemli bir görevin yerine getirilmesi demek. Tüm medya çalışanlarının, mesai kavramı olmaksızın fedakarca çalışan tüm basın mensuplarının çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Sizlerle şahsi olarak da yakın diyalog içerisinde çalışmayı ümit ediyorum. Ulaşılmak istenen doğru habere bilgi paylaşımlarıyla daha kolay ulaşılır” dedi.

Milas’ın varlığından bile haberleri olmayan var…

Milas büyük bir potansiyele sahip olduğuna da dikkat çeken Kaymakam Arslan, “Bu potansiyelin tanıtımı çok önemli. Milas’ın varlığından bile haberi olmayanlar var. Dışarda Milas dediğiniz zaman ‘Bodrum Milas mı?’ diyenler var. Bodrum’da bizim çok kıymetli bir yerimiz ama Milas’ı her alanıyla ülke gündeminde tanıtımı sağlamak önemli. Sizlerin bu anlamda katkıları çok değerli. Olumlu katkılarınız olacaktır” dedi.

Bu meslekte yaşlanıyoruz…

Kaymakam Arslan’ın ardından söz alan Gazeteci Kemal Kaşkar, Kaymakam Arslan’ın Mülki İdare Amirler Gününü kutlayarak, “yerel gazetecilerle ulusal gazete çalışanları arasında farklar vardır. Yerel gazeteciler haber yaptıkları kişilerle daha çok yüz yüze gelebiliyor” dedi. Yoğun çalışma temposu nedeniyle gazetecilik mesleğinde zamanın daha hızlı ilerlediğine dikkat çeken Kaşkar, “Bu meslekte yaşlanıyoruz. Zaman zaman keyifli, zaman zaman sıkıntılı süreçlerimiz oluyor. Mesai kavramımız yok.  Sizlere teşekkür ediyoruz bugününüzü bize ayırdığınız için” dedi.

Etkinliğe katılan basın mensupları ile sohbet etme fırsatı da bulunan Kaymakam Arslan, basın sektöründeki bazı sıkıntıları da dinledi.

Özellikle kamu kurumlarıyla ilgili haberler yapılırken, bilgi edinme aşamasında yaşanan zorlukları dile getiren basın mensupları, Kaymakam Arslan’dan kurumların gazetecilere biraz daha bilgi aktarma konusunda duyarlı olmaları talebinde bulundu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500