Advert
Advert
Advert

AMİGURUMİ ÇALIŞMALARI BEĞENİYE SUNULACAK…

AMİGURUMİ ÇALIŞMALARI BEĞENİYE SUNULACAK…
Bu içerik 1856 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Halk Eğitim Merkezi tarafından ilçemize bağlı Güllük ve Boğaziçi mahallelerinde açılan örgü kurslarına katılan kursiyerler tarafından üretilen amigurumi çalışmaları açılacak olan sergiyle beğeniye sunulacak…

Güllük ve Boğaziçi mahallelerinde Milas Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan örgü kurslarına katılan kursiyerler tarafından üretilen amigurumi çalışmaları bugün saat 14.30’da Güllük Kültür Merkezi’nde açılacak olan kursla tanıtılıp, beğeniye sunulacak.

Yapılan çalışma hakkında bilgi aktaran Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram “Amigurumi, Japon kökenli bir kelime olup tığ veya şiş ile yapılmış ve içi doldurulmuş oyuncak anlamında. Örgü ören bayanların da iyi bildiği sık iğne tekniğinin oyuncağa uyarlanmış halidir. Türk elişi sanatlarında kullanılan sık iğne tekniği en önemli tekniktir. Kullanılan malzemeler ise tığ veya örgü şişi, ip, boncuk elyaf. Amigurumi gözleri yerine boyama ya da yine örgü ipiyle işleme yapma tercih edilebilir. Yapılmış bir amiguruminin görselliğini artırmak için renkli keçeler, örgü ya da dikiş kıyafetler, saç ve toka gibi aksesuarlar da eklenmekte. Amiguruminin önemi günümüzde kanserojen içeren oyuncaklara çok iyi bir alternatif olmasıdır. Yıkanabilen ve bakteri taşımayan malzemeden yapılıyor olması önemini artırmakta. Milas Halk Eğitim Merkezi olarak Güllük ve Boğaziçi mahallelerinde açmış olduğumuz örgü kurslarında amigurumiye özel önem veriyoruz. Tanıtım sergimize herkesi bekliyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500