Advert
Advert
Advert

“BİK SEÇİMLERİNE GÖLGE DÜŞÜYOR” İDDİASI…

“BİK SEÇİMLERİNE GÖLGE DÜŞÜYOR” İDDİASI…
Bu içerik 1156 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, 31 Ocak'ta yapılacak, Basın İlan Kurumu Genel Kurulu Anadolu Temsilciliği seçimlerine gölge düşürüldüğünü iddia etti.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu Anadolu Temsilciliği için 31 Ocak’ta yapılacak olan seçimlerle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Karaca, bazı illerde BİK şube müdürlerinin seçim sürecine müdahil olduklarını öne sürerek, “BİK Genel Kurulu Anadolu Temsilciliği seçimleri için ne yazık ki aday gibi çalışan ve gazete sahiplerine bizzat telefon ederek, şu andaki sözde Anadolu temsilcilerine oy toplayan bazı şube müdürleri var. Adaletli bir seçim için çaba gösterdiğini bildiğimiz BİK Genel Müdürü Yakup Karaca'nın hassasiyetine ve Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün titizliğine rağmen tespit ettiğimiz ve tanık olmaya da devam ettiğimiz kayırmacılık çok manidardır” diye konuştu.

Bazı BİK şube müdürlerinin gerçekleştirdiği bu çalışmalara tepki gösteren Karaca, şunları söyledi:

“Gazete sahiplerini bizzat arayarak oy pusulalarının kendisine gönderilmesini veya yeniden aday olan mevcut temsilcilere teslim edilmesini şart koşan ve halen de açık bir şekilde çalışan, ayrıca görev yaptığı ildeki gazetelere baskı yapmakla yetinmeyip, memleketi olan şehire de bizzat giderek oy pusulalarını toplayan BİK şube müdürlerinin varlığı ile mevcut temsilciler adına bölgelerinde taraflı çalışmalarını sürdüren BİK emeklileri ve şube müdürleri, BİK kimliğini kullanarak il il, ilçe ilçe oy pusulalarını toplamalarını kaygıyla izlemekteyiz. Öte yandan temsilcilerden birinin de, sahip olduğu BİK Yönetim Kurulu Üyeliği sıfatını, gazete sahiplerine baskı aracı olarak kullandığı da ibretle yakinen izlenmektedir.  Bu türden açık tarafgir yaklaşımlarla sürece müdahil olunmasına seyirci kalınmasının sürdürülmesi, BİK Anadolu Temsilciliği Seçimlerine büyük şaibe karıştıracak ve çok açık bir biçimde gölge düşürecektir. Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500