Advert
Advert
Advert

BAŞKAN KOCADON İKİNCİ KEZ BASINI AĞIRLADI…

BAŞKAN KOCADON İKİNCİ KEZ BASINI AĞIRLADI…
Bu içerik 2157 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte Muğlalı gazetecilerle Bodrum’da bir araya geldi… Gazetecilerin gününü kutlayan Başkan Kocadon, gazetecilerin zor ve önemli bir görev üstlendiğine dikkat çekti…

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bodrum’da etkinlik düzenledi. İlkini geçtiğimiz yıl düzenleyen Başkan Kocadon bu yıl yine Muğla basınını Bodrum’da buluşturdu. Azka Otel’de gerçekleşen gecenin ev sahipliğini Başkan Mehmet Kocadon yaptı. Geceye Başkan Kocadon ile birlikte Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Muğla Gazeteciler Cemiyeti, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti, Bodrum’daki bazı sivil toplum örgütü temsilcileri başta olmak üzere Muğla ili ve Bodrum, Fethiye, Marmaris, Yatağan, Milas gibi ilçelerden yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.

Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Medya Tasarım Birimi Sorumlusu Fikret Hıdır, geceye katılan tüm basın mensuplarına teşekkür ederek, tüm emektar gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Konuşmalarını yapmak üzere Muğla’daki gazeteciler cemiyeti başkanlarını ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u sahneye davet etti.

Geceye katılan gazetecilere hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Yağmur demezsiniz, çamur demezsiniz, soğuk demezsiniz, sıcak demezsiniz. Hep bizlerle beraber, hep bizlerle birliktesiniz. Bir haberi Türkiye halkına iletebilmek için gece gündüz çalışırsınız.  Sizler esasında bizlerin, seçilmişlerin hem gözü hem kulağı hem de sesisiniz. Sizleri zaman zaman eleştirirler; iyi yazarsanız sizden iyisi yoktur, kötü yazarsanız sizden kötüsü yoktur ama ben hep şunu söylüyorum sizin yazdığınız her yazıyı, koyduğunuz her noktayı her sabah okurum ve incelerim.  Sizler dünyaya bu haberleri aktarmak ve bilgilendirmek zorundasınız. Sizin de mesleğiniz, göreviniz bu. Onun için ben sizleri her zaman büyük bir takdirle ve özellikle canı gönülden desteklemişimdir. Sizlerin içinde olduğum için, sizlere kendimi çok yakın hissettiğim için son derece mutluyum” dedi.  

Gazetecilerin yazdıkları haberler ve köşe yazıları sonrasında kimi zaman kahraman ilan edildiklerini, kimi zaman ise çok ağır eleştirilere maruz kaldıklarını da dile getiren Başkan Kocadon, “Zaman zaman eleştiriliyorsunuz. İyi yazınca kahraman oluyorsunuz. Önemli olan yazdıklarınız arkasında dimdik duruyorsanız bırakın eleştirsinler. Mesleğinize saygılı olduğunuz müddetçe inanın bir gün hep alkışlanacaksınız. Asla doğru yoldan ödün vermeyin” dedi.

Kocadon’un ardından Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan ve Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut da birer kısa konuşma yaparak geceye katılan basın mensuplarının günlerini bir kez daha kutladı.

Yapılan konuşmaların ardından geceye katılan basın mensuplarına küçük hediyeler takdim edilirken, canlı müzik eşliğinde eğlenildi.

Bodrum Belediyesi’nin misafiri olarak Azka Otel’de konaklayan Muğla basını, ertesi gün sabah Bodrum’dan ayrıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500