Advert
Advert
Advert

ÇİFTÇİLER KAPALI SULAMA SİSTEMİNE KAVUŞUYOR…

ÇİFTÇİLER KAPALI SULAMA SİSTEMİNE KAVUŞUYOR…
Bu içerik 2865 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 14 mahallede tamamladığı kapalı sistem sulama borularının döşenmesi çalışmalarını yeni mahallelerde devam ediyor…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan inceleme ve değerlenmeler sonucunda vatandaşlardan ile muhtarlardan gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç olduğu belirlenen mahallelere kapalı sistem sulama tesisinde kullanılmak üzere teslim edilen boruların döşenmesi çalışmaları yeni mahallelerde de devam ediyor.

14 Bin Metrelik Döşeme İşlemi Tamamlandı…

Belediye Başkanlığı teknik ekipleri tarafından Kavaklıdere Çatak Mahallesi’nde 2004 metre, Menteşe Mahallesi’nde 2600 metre, Menteşe Kuzluk Mahallesi’nde 1002 metre, Köyceğiz Balcılar Mahallesi’nde1200 metre, Pınar Mahallesi’nde 504 metre, Seydikemer Seydiler Mahallesi’nde 704 metre, Seki Mahallesi’nde 1002 metre, Boğalar Mahallesi’nde 204 metre, Bayır Mahallesi’nde 504 metre, Dere Mahallesi’nde 804 metre, Yaka Mahallesi’nde 304 metre, Ören Mahallesi’nde 120 metre, Yatağan Deştin Mahallesi’nde 1500 metre, Zeytinköy Mahallesi’nde 1000 metre, Ula Çıtlık Mahallesi’nde ise 300 metre uzunluğundaki borularının, vana ve aksesuarlarının döşeme çalışmaları tamamlandı.

Verilen bilgiler arasında iş programı dahilinde, hava koşullarının uygun olduğu durumlarda Dalaman’ın Kavacık, Bozbel, Çöğmen Mahallelerinde, Seydikemer’in Sarıyer Mahallesinde, Köyceğiz’in Karaçam, Otmanlar, Çayhisar Mahallelerinde, Yatağan’ın Mesken, Bozarmut ve Yeşilköy Mahalleleri’nde boru döşeme çalışmaları yapılacak.

Konu hakkında bilgi veren Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salih Tufan “İl genelinde toplam 26 mahallede kapalı sistem sulama tesisinde kullanılmak üzere sulama boruları için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Döşenen ve döşenecek olan sulama boruları ile sulama suyu imkanına kavuşan çiftçi vatandaşlarımız, daha çeşitli ve verimli üretim yapabilme olanağı elde edecekler” dedi.

“Çiftçinin gelirini yükseltmek için çalışıyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise “Toprak, sulama suyu, yaprak analiz laboratuvarı, Yerel Tohum Merkezi ile ceviz, zeytin, incir, patates ve yem bitkisi gibi çeşitli tohum destekleri konularında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tarımsal alanda birçok projeye imza attık, bu yönde yeni projeleri hayata geçirerek çiftçimizin gelirini yükseltmeyi hedefliyoruz. Vatandaş odaklı çalışmalarımızla, halkımıza en iyi hizmeti vermeye, onlarla her alanda birlikte olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500