Advert
Advert
Advert

ÖĞRENCİLERLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI…

ÖĞRENCİLERLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI…
Bu içerik 1840 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okul öğrenci meclisi başkanları ile okul öğrencilerinin katılımıyla bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenlendi…

Milas İlçe Mili Eğitim Müdürü İsa Bal’ın başkanlığında, Şube Müdürü Coşkun Demir ve Ali Aktaş, Betül Zeybek, Ercan Çatak, Hasan Karabağ, Hasan Başaran, İbrahim Şahin, Mehmet Kızılca’dan oluşan komisyonun, okulların öğrenci meclis başkanlarının ve her okuldan iki öğrencinin katılımıyla Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Çok Amaçlı Salonu’nda bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal, hedeflerinin milli manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirmek olduğunu belirterek “Milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetişmeyi ve gençleri değerler eğitimiyle topluma kazandırmayı hedefliyoruz. Şu anda en önemli sermayenin beşeri sermaye, yani insan gücüdür. Bütün gücümüzü, enerjimizi başta sizler olmak üzere kişinin eğitimine veriyoruz. Eğitim sadece derslerden ibaret değildir; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler de eğitimin önemli bir yanıdır. Günümüz dünyasında pek çok çeldirici özellikle genç nesiller için büyük bir tehlike arz etmekte. Bunları fark eden ve gerekli önlemleri alarak kendilerini bunların zararlarından koruyabilecek olgunluk ve ferasetteki bir gençliğin yetişmesi en önemli arzumuzdur. 15 Temmuz gecesi milli iradesini ortaya koyan ve demokrasimize sahip çıkan ülkesini, bayrağını ve milletini seven, göğsünde iman nurunu taşıyan gençler olarak darbeye ve darbecilere hayır dedik. Bu yüzden ‘Sen sahip çıkarsan bu millet batmayacaktır’ anlayışıyla hareket eden ‘cennet annelerin ayakları altındadır’ inancı ile anne - babasına saygı duyan, vatanına ve milletine sevdalı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” dedi.

Toplantıda söz alan öğrenciler okullarının durumu ve sorunlarının yanı sıra yapılabilecek iyileştirmeleri de dile getirdi. Lise, ortaokul ve ilkokul öğrencilerinden oluşturulan komisyonlarla sürekli irtibatta olacaklarını bildiren İsa Bal, Milas’ın eğitim seviyesini arttırmak, sağlıklı ve ahlaklı bir nesil yetiştirmek için çalışacaklarını ifade etti. Öğrenciler, kendilerini ifade edebilmenin ve okullarındaki sorunlar için çözüm arayabilmenin sevincini yaşadı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500