Advert
Advert
Advert

KAYMAKAM ARSLAN TEOG BİRİNCİSİNİ TEBRİK ETTİ…

KAYMAKAM ARSLAN TEOG BİRİNCİSİNİ TEBRİK ETTİ…
Bu içerik 5131 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Önceki gün açıklanan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonuçlarının ardından başarılı olan öğrenciler belli olmaya başladı… Başarılı öğrenciler arasında ilçemizde ikamet etmekte olan Kaan Onat Akman da yer aldı… TEOG sınavında 120 sorunun da tamamına doğru cevap veren Akman’ı Milas Kaymakamı Eren Arslan ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tebrik etti…

TEOG sonuçların açıklanması ile dereceye giren öğrenciler de belli oldu. Bunlardan biri ilçemizde bulunan Özel Milas Özge Ortaokulu 8/B şubesinde eğitim öğretim görmekte olan Kaan Onat Akman.

TEOG'da sorulan 120 sorunun da tamamına doğru cevap vererek Türkiye birincileri arasında yer alan Akman, annesi Berna ve babası Serkan Akman ile birlikte Okul Müdürü Ayşe Yolcu, Müdür Yardımcısı Kasım Özkan da katılımıyla ilk önce Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ı, ardından ise Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret etti.

Öğretmen ve ailesinin katkıları büyük…

Kaan Onat Akman’ı tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal, “öğrencimizin başarısında öğretmenleri ve ailesinin büyük katkıları var. Ben hem Kaan’ı hem de ailesi ve öğretmenlerini de kutlamak istiyorum” dedi.

Kaan’a hediye takdim eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal daha sonra öğretmen ve aileleriyle birlikte Kaymakam Arslan’ı ziyaret ettiler.

Tebrik edilmek ilginç gelmiş…

Başarısından dolayı Kaan’ı kutlayan Kaymakam Arslan, öğrenciye gelecekte ne olmak istediğini sordu. Daha önceleri doktor olmak isteğini belirten Kaan, bu düşüncesinin değiştiğini, şuanda da hangi mesleği seçeceğine karar veremediğini söyledi. Kaan ayrıca, TEOG’dan elde ettiği başarıdan dolayı sürekli tebrik edilmesinin de kendisine ilginç geldiğini belirtti.

Mevcut şartlarda en iyisini yapmalıyız…

Kaan’a “henüz yolun başındasın. Yıllar geçtikçe düşüncelerinde değişiklikler olabilir. Düşüncelerin ne yönde olursa olsun senin başarılı olacağına inanıyoruz” diyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hangi mesleği yaparsak yapalım önemli olan o işi başarılı bir şekilde sürdürmek. Milas’ın eğitim alanındaki başarısı bizler için çok önemli. Senin elde etmiş olduğun başarı bireysel bir başarı. Bu çok sevindiren, gurur veren bir sonuç. İnşallah senin ve bizim için bu gurur artarak devam eder. Bizler için kurumsal başarıyı yükseltmek daha da anlamlı olacaktır. Kaan’ın bu başarısını Milas’ın geneline yaymalıyız. Esas hedefimiz eğitim alanındaki başarı çıtasını yukarı taşımak. Eğitim her zaman birinci önceliğimiz olmak zorunda. Eğitim bir ülkenin geleceği açısından da çok önemli. Teknik ve alt yapı eksikliklerimiz olabilir. Ama mevcut şartlarda en iyisini yapmalıyız. İnşallah senin bu başarın, senden sonra gelecek olanlara da örnek olur.”

Kaymakam Arslan yaptığı konuşmanın ardından Kaan Onat Akman’a hediye vererek başarısını bir kez daha kutladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500