Advert
Advert
Advert

KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞÇILARINA ALABALIK…

KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞÇILARINA ALABALIK…
Bu içerik 1537 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kızılay Milas Şube Başkanı Mustafa Gezginci, soğuk hava nedeniyle ülke genelinde kan bağışı oranında ciddi düşme olduğu belirterek, duyarlı vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti… Başkan Gezginci, kan bağışında bulunanlara Kılıç Holding tarafından gönderilen konserve alabalık verileceğini söyledi…

İlçemizde ikamet etmekte olan yardıma muhtaç ailelere ulaştırılması amacıyla geçtiğimiz aylarda Kızılay Milas Şubesi’ne orkinos balığı gönderen Kılıç Holding, yine benzer bir çalışma yaparak bu kez 4 bin adet konserve alabalık gönderdi.

Kan bağışında bulunana Alabalık…

Balıkların öncelikle ihtiyaç sahibi ailelere teslim edileceğini belirten Kızılay Milas Şube Başkanı Mustafa Gezginci, “ilçemiz kan bağışı konusunda duyarlı. Fakat havaların da soğuk olması nedeniyle organ bağışı oranında hem ilçemizde hem de ülkemiz genelinde önemli derecede düşüş var. Kılıç Holding tarafından gönderilen alabalıkların bir bölümünü önümüzdeki günlerde ilçemizde gerçekleşecek olan kan bağışı çalışmalarında dağıtacağız. Böylelikle kan bağışı oranını da yükseltmeye çalışacağız” dedi.

Yer sorunu devam ediyor…

Havaların soğukluğunun bağış oranını düşürdüğünü fakat ilçemizdeki yer sorununun da henüz çözülememiş olmasının etkili olduğuna da dikkat çeken Gezginci, “özellikle hava muhalefeti olduğu zaman ilçemizde kan bağışı çalışması yapmak çok zor. Bizler bu durumu daha önceleri de defalarca dile getirdik. Elimizden gelen gayreti, çabayı da sarf ediyoruz. Fakat yetkililerimizin de artık ellerinden gelenin fazlasını yapmasını bekliyoruz. Hayırseverimiz hazır, projemiz hazır. Biran önce el birliğiyle Milasımıza kan bağışı merkezimizi kazandıralım” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500