Advert
Advert
Advert

MİFAD SPOR SAATİ’NDE…

MİFAD SPOR SAATİ’NDE…
Bu içerik 1698 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın hazırlayıp sunduğu Radyo Gözlem Spor Saati’nin 4 Ocak Çarşamba günü canlı yayın konukları ilçemizin başarılı temsilcilerinden MİFAD Dernek Başkanı Mustafa Emekli ve eski başkan, yönetim kurulu üyesi Emrah Mergen oldu…

Spor, sanat ve kültürle ilgili 2 saatlik hoş ve keyifli bir sohbeti sporseverler ve Radyo Gözlem dinleyicileri ile paylaşan MİFAD Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Emekli ve Emrah Mergen, MİFAD’ın kuruluşundan bugüne geçen 5 yıllık başarılı sanat çalışmalarını anlatarak Mayıs ayı içinde gerçekleştirecekleri altıncı MİFAD Sanat Festivali ile ilgili bilgiler verdiler.

MİFAD’ın Milas için önemli bir dernek olduğunu ve Milas’ın tanıtımı adına başarılı ve olumlu çalışmalar yaptığını vurgulayan Spor Saati konukları “yapılan tüm başarılı çalışmaların ardında bir ekip çalışması var” diyerek ekip birlikteliğinin önemini belirttiler.

Geçtiğimiz haftalar içerisinde düzenlenen MİFAD gecesi ile üyeleri ile keyifli bir gece geçirdiklerini söyleyen Mustafa Emekli ve Emrah Mergen gecede gerçekleşen yöresel Muğla Zeybeği oyununu, oyunu oynamasını bilmeyen üyeler tarafından sahnede oynanmaya çalışılmasının gecenin güzel anlarından olduğunu söylediler.

“MİFAD 2017’de de sanat kültür ve yöresel halk oyunlarının öncülüğünü yapmaya devam edecektir” diyen Başkan Mustafa Emekli dernek çalışmaları içersinde bale, dans, yöresel halk oyunları, satranç, jimnastik, müzik aletleri çalma eğitimleri ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek “kurslarımızın herhangi bir dalına katılacak olan Milaslılar bu eğitimleri için mutlaka sürelerinden önce derneğimiz başvursunlar” dedi.

Spor Saati’nin konuklarından biri olan MİFAD Dernek Üyesi ve derneğin eski başkanı Emrah Mergen, dernek başkanlığının el değiştirmesi ile ilgili açıklamalar yaparak “bu bir bayrak yarışıdır” dedi. 5 yıldır MİFAD Dernek Başkanlığını sürdürdüğünü söyleyen Mergen, “derneğin başkanı olmak önemli değildir önemli olan derneğin her kademesinde bilinçli eğitimli ve sorumlu olarak görev alabilmek” dedi.

5 yıllık çalışmalarını değerlendiren Mergen, “yapmak isteyipte o dönemde yapamadığımız birçok çalışmayı 2017 ve sonraki yıllarda faaliyete geçirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Spor Saati’nin 4 Ocak Çarşamba günkü yeni yılın ilk konukları MİFAD üyeleri Mustafa Emekli ve Emrah Mergen, Milas’ın sanat, kültür, tiyatro ve spor dallarında kendini aştığını söyleyerek yapılan başarılı çalışmaların yerel yönetimlerce destek gördüğünü belirtiler.

MİFAD Derneği’nin yaptığı sanat ve kültür etkinliklerinde kendilerine destek olan tüm kurum ve kuruluşlara, oda başkanlarına, siyasi parti yöneticilerine, Milas Belediye Başkanlığına, Milas Kaymakamlığına, Milas İlçe Spor ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ile sivil toplum kuruluşlarına verdikleri destek nedeniyle teşekkür ederek, 2017 yılının hem Milas için hem de Türkiye için güzel ve başarılı bir yıl olması temennisinde bulundular.

Milas’ın tanıtımı adına uğraş veren tüm spor kulüplerine başarı dileklerini ileten MİFAD Dernek yöneticileri Mustafa Emekli ve Emrah Mergen, Radyo Gözlem ve Spor Saati’nin de Milas’ın tanıtımı adına önemli bir rol üstlendiğini vurgulayarak “Milas’ın basın anlamında tanıtımını yaptığınız için MİFAD Derneği olarak sizlere teşekkür ediyoruz” diyerek Radyo Gözlem Spor Saati dinleyicilerine veda ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500