Advert
Advert
Advert

ORMAN KÖYLÜSÜNE 85 MİLYON LİRA DESTEK…

ORMAN KÖYLÜSÜNE 85 MİLYON LİRA DESTEK…
Bu içerik 2762 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla ve Aydın illerinde 2016 yılında orman köylüsüne 85 milyon 300 bin lira destek sağlandı…

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nde 2016 yılında silvikültür, ağaçlandırma, üretim faaliyetleri ve Orköy kredi destekleri kapsamında orman köylüsüne 85 milyon 300 bin lira destek sağlandı.

Aydın ve Muğla illerine kapsayan Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde 12 orman İşletme Müdürlüğü’nün silvikültür, ağaçlandırma ve üretim çalışmaları kapsamında Orman Köylerine Kalkındırma Kooperatifleri aracılığıyla orman köylüsüne sağladığı destek 80 milyon 100 bin lira olarak kaydedildi. Bu rakama orman köylüsüne Orköy aracılığıyla sağlanan 5 milyon 200 bin liralık kredi desteği eklenince Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nce 2016 yılında orman köylüsüne yapılan destek 85 milyon 300 bin lira olarak gerçekleşti.

Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, orman teşkilatı olarak kırsal kesimle iç içe olan ve orman köylüsüne en büyük desteği sağlayan en köklü devlet kuruluşu olduklarını belirterek, “Orman teşkilatı olarak son yıllarda orman köylüsüyle hasım değil hısım anlayışıyla çalışıyoruz. Ormancılık faaliyetlerimizde büyük oranda iş gücünü orman köylerimizden karşılıyoruz. Bu iş gücü karşılığında Orman Köylerine Kalkındırma Kooperatifleri aracılığıyla orman köylümüze ekonomik katkı sağlıyoruz. Orman köylümüzle beraber çalışmaya ve onlara destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500