Advert
Advert
Advert

KATLİAM DURUNCAYA/DURDURULUNCAYA KADAR…

KATLİAM DURUNCAYA/DURDURULUNCAYA KADAR…
Bu içerik 5043 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Emekli olduktan sonra, ilçemiz Milas’ın en güzel köşelerinden biri olan Boğaziçi’ne yerleşen Heykeltıraş, Emekli Subay Namık Kemal Arıkan, Tuzla sulak alanında tanık olduğu kuş katliamına tepki olarak ‘bu katliam duruncaya/durduruluncaya kadar’ eser üretmeyeceğini duyurdu.

Kısa süre önce, Tuzla’daki katliam ile ilgili olarak ‘imza kampanyası’ da başlatan Heykeltıraş, Emekli Subay Namık Kemal Arıkan’ın yaptığı “Aldığım karar” başlıklı açıklama şöyle;

“Yıllardır (20 yıl) Boğaziçi, Bargilya, Tuzla sulak alanı Milas/Muğla bölgesinde oturuyorum. Burayı çok seviyorum çok beğeniyorum.

Ne üzücü ki, buraya dünyanın her bölgesinden gelen Flamingolar-Allıturnalar, Pelikanlar, Yalıçapkınları, Yaban Ördekleri, Milaslı avcılarca katlediliyor.

Bu bölgede yaşayan biz sanatçılar, gözümüzün önünde bu katliam ve silah sesleri içerisinde kulaklarımızda çığlıklar varken, yıllardır üretmeye gayret ettiğimiz Milas’ı tanıtan eserlerimizi üretmemiz mümkün değildir.

Bu sulak alanda katliam durana kadar, burası av yasağı kapsamına alınana kadar bu tür çalışmalarımı durdurdum.

Bu misafir göçmen kuşlar katledilirken, bizim burayı tanıtan eserler üretmemiz mümkün değil.

Milaslıların, burayı korumaları, burayı sevmeleri, bizleri desteklemeleri umudu ile …”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Özkan     0000-00-00 Avcılar mı doğayı sever, bu Kılıf ucuz düşünülmüş olsada bazı arkadaşları tannin etmiş gözüküyor.Hayvanları zevk için öldürenler inanın ileri ye yönelik av planlarının sekteye uğramaması için sadece fedakarlık yapar. O da birkaç av sonrası eve dçnmekten ibarettir. Bu canlıların özgürce dolaştığı bu işgal ettipimiz yuvalarında tuzak kurmamız alçakçadır. Muğlamızın deperleri arasındadır doğal alanlar, hayvanlarda bu alanın ev sahipleridir. Sorumlular hakkında soruşturma başlatılmalıdır.
günday     0000-00-00 bohçacıları bilemem. lakin kayıtlı avcıların kesinlikle yasak olan avlara veya avlanma sürelerine karşı herhangi bir yanlış yaptıgını onaylamıyorum.kapatmak yerine kontroller arttırılabilir biz avlanmak icin gerekli bütün izinleri alıyoruz.bir kisi istedi diye bir avlak kapatılamaz
Yücel     0000-00-00 Balık avıda yasaklansın o zaman o da canlı değil mi. Bırakın bu ucuz entel işleri. Avcılar kadar seveni keşke doğayı
yaşar     2017-01-06 işi gücü bırakmışlar aklı sıra doğayı seviyor ! avcılar kadar doğayı koruyan kollayan yoktur Türkiyede !