Advert
Advert
Advert

MUSKİ’DEN 250 MİLYON TL’LİK KREDİ ANLAŞMASI…

MUSKİ’DEN 250 MİLYON TL’LİK KREDİ ANLAŞMASI…
Bu içerik 1905 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin, 2017 yılında yeni yatırımların başlangıcını yapmak üzere Dünya Bankası ile yaklaşık 250 milyon TL’lik kredi anlaşması yaptığı bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Su ve Kanalizasyon anlamında da 2017 yılında yeni bir atağa geçiyor.

Kuruluşundan bu yana yaklaşık 171 Milyon TL’lik yatırım yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, yeni yatırımları başlatmak için Dünya Bankası’nın alt kuruluşu olan İl Bank A.Ş. ile yaklaşık 250 milyon TL’lik kredi anlaşması yaptı.

Dünya Bankası’na resmi olarak başvuru yapan 4 büyükşehir belediyesi arasında kredi almaya hak kazanan Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi oldu.

İl Bank A.Ş. Genel Müdürlüğü binasında yapılan imza törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, İl Bank A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş, Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürü Baki Ülgen, Genel Müdür Yardımcısı Cem Yaşar ile diğer ilgililer katıldı.

Törende konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’nın yeni bir büyükşehir olduğuna dikkat çekerek; “Bildiğiniz gibi Muğla yeni büyükşehir oldu. Ama Muğla’da Büyükşehir olmadan önce 396 köy 49 belde vardı, şimdi 13 ilçe 565 mahallemiz var.  Bu büyük coğrafyada sağladığımız krediler ve kendi bütçemizle bütün ilçelerimize önem ve aciliyet sırasına göre yatırım yapmaya devam edeceğiz. Özellikle turizm sezonunda nüfusu artan Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi ilçelerimizde suyla ilgili yatırımlara ihtiyaç var. Kaba olarak hesapladığımızda 1 milyar lira gibi bir tutara ulaşan su ile ilgili yatırım yapmamız gerekiyor. ‘Altyapı problemimizi bitirdik’ dememiz için, Muğla’da bu yatırımı yapmamız gerekiyor. Bu önemli turizm yerlerimizin ülkemize yapmış olduğu katkı çok önemli ve buraların altyapısını kesinlikle çözmeliyiz. Bu bakımdan çeşitli kredi kuruluşlarıyla düşük faizle ya da faizsiz verilecek olan bu kredilerin yaşanabilir kentler arasında çok değerli olduğunu düşünüyorum. Onun için de çok teşekkür ediyorum” dedi ve yeni yatırımlarla ilgili ayrıntılı bilgilerin, önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağını bildirdi.

Konuşmaların ardından 2017 yılında başlatılacak olan yatırımlar için yaklaşık 250 milyon TL’lik imza Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün,  İl Bank Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş ve MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen tarafından imzalandı. Gerçekleşen protokolün ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün startı verilecek olan yeni yatırımlarla ilgili detaylı bilgiyi ilerleyen süreçte kamuoyuna açıklayacağı öğrenildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500