Advert
Advert
Advert

PROTOKOLDEN YENİ YIL MESAJLARI…

PROTOKOLDEN YENİ YIL MESAJLARI…
Bu içerik 1848 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bugün 2016’yı uğurlayıp, yine umutlarla, barış, dostluk, kardeşlik, huzur, sağlık ve mutluluk dilekleriyle 2017’yi karşılıyoruz.

Yeni Yıl, Milasımıza, Muğlamıza, Türkiyemize ve Dünyamıza iyi gelsin, iyilikler getirsin istiyoruz.

Yeni Yıl dolayısıyla ilimiz ve ilçemiz protokolü birer mesaj yayınladılar.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından gazetemize gelen mesajlar şöyle;

Muğla Valisi Amir Çiçek…

Saygıdeğer Muğlalılar, Sevgili Hemşerilerim

Sevinçleri ve hüzünleri, acı ve tatlı anılarıyla 2016 yılını geride bırakıyor; yeni umutlarla, yeni heyecanlarla hep birlikte yeni bir yıla hazırlanıyoruz.

Ülkemizde meydana gelen elim hadiseler nedeniyle 2016 yılını buruk geçirdik. Özellikle 15 Temmuz tarihi, ülkemiz için bir dönüm noktasıdır. 15 Temmuz 2016 gecesi, Vatan Haini FETÖ/PDY Silahlı terör örgütü;  birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, geleceğimize kastetmiştir. Ancak kahraman milletimiz, ecdadının emanetine sahip çıkmış ve nesilden nesile anlatılacak bir kahramanlık destanı yazarak bu alçak girişimi engellemiştir. O gece yaşananlar, milletimizin devletiyle ne kadar bütünleştiğini; vatanına, bayrağına, devletine ve demokrasiye ne kadar sahip çıktığını tartışmasız şekilde tüm dünyaya göstermiştir.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, geleceğimize kasteden hiçbir saldırı başarılı olamayacaktır. Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yâd ediyor; bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

2016 yılında ülkemizin daha güçlü olması için tüm gücümüzle çalıştık, 2017 yılında daha da fazla çalışacağız, üreteceğiz, 2023 hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz.

2017 yılının, ülkemiz, milletimiz ve tüm dünya için güzel bir yıl olmasını; başta ülkemizde ve tüm dünyada barışa, kardeşliğe, huzur ve dayanışmaya vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2017 yılının hizmet etmekten onur duyduğum siz değerli hemşerilerimize, şehit aileleri ve gazilerimize, kamu görevini icra etmekte olan mesai arkadaşlarıma ve basın mensuplarına, sağlık ve esenlikler getirmesini temenni eder, en kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunarım.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün…

Geride bıraktığımız 2016 yılında ülke olarak hak etmediğimiz acıları, üzüntüleri yaşadık, 2017 yılının barışı, umudu, güzellikleri getirecek bir yıl olacağına inanıyorum.

Dünyada ve ülkemizde son bir yılda yaşanan gelişmelerle gündemin sürekli değiştiği, hak etmediğimiz acıların, terör olaylarının yaşandığı bir an önce geride bırakmak istediğimiz bir yıl yaşadık. İçeride vatandaşlarımızın manevi duygularını sömürerek siyasi güçle devletin bütün kurumlarına sızan ve 15 Temmuzda hain yüzünü gösteren terör örgütü ile dışarıda komşularımızla izlenen yanlış dış politika neticesinde sınırlarımız içerisinde ve sınır dışında terör örgütleri ile mücadele eden askerlerimiz ve polisimize yapılan hain terör saldırılarında birçok şehit verdik. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı ulusal değerlere sahip vatandaşlarımızın sağ duyusu sayesinde 15 Temmuz darbe girişimini atlatan ülkemiz bütün olumsuzluklara rağmen bu kötü günleri de birlikte aşacak güce sahiptir. Umutsuz olmaya, karamsar düşünmeye hakkımız yok.

2017 yılının dünyaya ve ülkemize barışı, huzuru, mutluluğu getireceğine, sokaklarda çocuklarımızın özgürce oynayacağına, mavi gökyüzünde uçurtmaların uçuşacağına yürekten inanıyorum. Sevgi, hoşgörü ve güler yüzün kenti Muğlamızda da birlik ve beraberlik içerisinde Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetlerimizle siz vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor, yüzlerden gülümsemenin hiç eksik olmayacağı huzurlu bir 2017 yılı diliyorum.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat…

Yeni bir yılı daha karşılamaya hazırlanırken, 2016 yılında ilçemizde birçok alanda başarılı çalışmalarımızı halkımızın hizmetine sunarak vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verme çabası içerisinde olduk.

2017 yılında da ortak akıl ve kurumlar arası işbirliği içerisinde, karşılıklı saygı ve hoşgörüyü esas alarak, yarınlarımızı birlikte inşa etmeye ve Milasımızın her alanda daha ileri seviyeye ulaşması yönündeki çalışmalarımıza büyük bir heyecanla devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2017 yılının ülkemize, milletimize, tüm dünyaya barış ve huzur getirmesi temennisiyle, tüm hemşehrilerime ve çalışma arkadaşlarıma aileleri ile birlikte sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yıl dilerim. Yeni Yılınız kutlu olsun.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500