Advert
Advert
Advert

ARSLAN; “MİLAS'A DOĞALGAZ NEDEN GELMEDİ?”

ARSLAN; “MİLAS'A DOĞALGAZ NEDEN GELMEDİ?”
Bu içerik 8334 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Organize ve Sanayi Bölgesi Yönetimi, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı makamında ziyaret ederek kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi… Kaymakam Arslan, ziyaret sırasında OSB yöneticileriyle yaptığı sohbet sırasında Milas’taki hava kirliliğine dikkat çekerek, “Bugüne kadar Milas’a doğalgaz neden gelmedi?” diye sordu…

Doğalgazın getirilmesi için yapılacak girişimleri destekleyeceğini belirten Kaymakam Eren Arslan, konutlarda ısınma amaçlı kömür yakılmasından kaynaklanan hava kirliliğinin doğalgaz ile önlenebileceğini sözlerine ekledi.

Milas OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Muhammet Tokat ve Reşit Özer, OSB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yüksel ve OSB Müdürü Haluk Onaran, teknik personel İbrahim Dal, muhasebe personeli Safinaz Sarıoğlu, bir süre önce Milas Kaymakamlığına atanan Eren Arslan’ı makamında ziyaret ederek kutladılar ve başarılar dilediler.

OSB Yöneticileri, OSB’deki çalışmaları anlatarak arazide altyapı çalışmalarının sürdüğünü, arsaların parselasyon çalışmaları için zemin etütlerinin yapılmakta olduğunu belirterek, kısa süre içinde üyelere arsalarının verileceğini ifade ettiler.

Kaymakam Eren Arslan da, OSB yöneticilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, göreve başlar başlamaz OSB arazisinde incelemelerde bulunduğunu ve OSB personelinden bilgi aldığını belirtti.

OSB’nin istihdama yapacağı katkının önemine de değinen Kaymakam Eren Arslan, “OSB’de ilk girişim 1997 yılında başlamış. Ben o zaman daha üniversitede öğrenciydim. Bu kadar uzun süredir OSB'nin şu veya bu nedenle faaliyete geçmemiş olması artık geçmişte kalmış. Önemli olan bugün gelinen aşama. OSB'deki çalışmaları görünce memnun oldum” dedi.

Milas’taki hava kirliliği…

Konuşmasında Milas’taki hava kirliliğine de değinen Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve OSB yöneticilerine Milas’a doğalgazın neden gelmediğini sordu.

Hava kirliliğini önlemede doğalgazın önemine dikkat çeken Kaymakam Arslan, konutlarda ısınma amaçlı kömür yakılmasından kaynaklanan hava kirliliğinin doğalgaz ile önlenebileceğini belirterek, Milas’a doğalgaz getirilmesi için yapılacak girişimleri destekleyeceğini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkanı ve Milas OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muhammet Tokat, aslında Muğla’nın ilçeleri arasında doğalgazın getirilmesini en çok isteyen ilçenin Milas olmasına rağmen doğalgazın gelmediğini, fakat Yatağan geçişinde Milas’a yönelik bir vana bırakıldığını belirtti.

Konunun peşini bırakmış değiliz…

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Milas OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Reşit Özer ise, doğalgazın ilçemize getirilmesini istediklerini ve özellikle OSB kurulduktan sonra doğalgaza ihtiyacın artacağını belirterek, “Biz MİTSO olarak gerek ilgili bakanlıklara, gerek Muğla milletvekillerimize, gerekse de TOBB’ne sunduğumuz raporlarla Milas’a doğalgaz getirilmesini talep ettik. Konunun peşini bırakmış değiliz. Her fırsatta bunu dile getiriyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MAHMUT ÇAYLI     2016-12-29 İNŞALLAH EN KISI SÜREDE DOĞALGAZ GELİRDE MİLASLI OLARAK HEPİMİZ TEMİZ BİR NEFES ALIRIZ