Advert
Advert
Advert

FLAMİNGO CENNETİ İÇİN KORUMA ÖNLEMİ ÇAĞRISI…

FLAMİNGO CENNETİ İÇİN KORUMA ÖNLEMİ ÇAĞRISI…
Bu içerik 1449 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde onlarca kuş ve balık türünün yaşadığı Tuzla Sulak Alanı’na göç ederek gelen flamingo sayısı 8 bini aştı. Bölge halkı ve hayvan severler, kaçak avcılara dikkat çekip kuş cenneti olarak adlandırılan bölgenin korunması için yetkilileri göreve çağırdı.

İlçemizde yaşayan hayvan severler, onlarca kuş ve balık türüyle birlikte yemlenerek konaklayan flamingolardan bazılarının kaçak avcılıkla öldürüldüğüne, bazılarının ise elektrik tellerine çarparak yaralandığına dikkat çekti. Tabloları aratmayan güzelliklerin ortaya çıktığı bölgenin korunması çağrısı yapıldı.

Hayvan severlerden Boğaziçi Mahallesi’nde yaşayan bölge sakini heykeltıraş Kemal Arıkan, alanın Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce 2004 yılında koruma altına alındığını söyledi. Arıkan “Burası tam bir cennet. Onlarca kuş ve balık türü burada zengin besin öğeleri ile yavruluyor, yaşamını sürdürüyor. Doğal park olmasına rağmen avcılık tam gaz sürüyor. Yasal çerçevede avcılık yaparken koruma altındaki canlılarda yaralanıp ölebiliyor. Bu nedenle bu bölgede avcılığın tamamen yasaklanması için imza kampanyası başlattık. Milas Kaymakamlığına durumu iletip, bölgenin avlanma bölgesinden çıkarılmasını isteyeceğiz, başka çaremiz kalmadı. Ayrıca sulak alanın etrafı yerleşim merkezi oldu” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500