Advert
Advert
Advert

MİLAS LİSESİ’NİN 50’NCİ YILINDA…

MİLAS LİSESİ’NİN 50’NCİ YILINDA…
Bu içerik 2441 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Eski adıyla Milas Lisesi, şimdiki adıyla Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından “Sait Faik Öykülerinde Dil ve Anlam” konulu söyleşi düzenlendi… Söyleşiye konuk olarak Milas Lisesi mezunu olan Şair Yazar Muzaffer Kale katıldı…

Milas Lisesi’nin kuruluşunun 50’nci yıl dönümü dolayısıyla okulun Genç Kalemler Kulübü tarafından “Sait Faik Öykülerinde Dil ve Anlam” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Bir zamanlar Milas Lisesi’nde eğitim görmüş olan, 2016 Sait Faik Öykü Ödülü sahibi Şair Yazar Muzaffer Kale’nin konuşmacı olarak katıldığı söyleşi, okul müdürü Ali Pilavcı’nın açılış konuşmasıyla başladı.

Muzaffer Kale’ye programa katıldığı için teşekkür eden Pilavcı, “Muzaffer Kale, okulumuzun önemli bir değeri, şair ve yazar. Okulumuzun adı her ne kadar değişmiş olsa da bizler Milas Lisesi’nin kuruluşunun 50’nci yıl dönümünü kutluyoruz. Programımız kapsamında da sizleri Sayın Muzaffer Kale ile bir araya getirmeyi uygun gördük. Bu söyleşinin sizlere rehber olup, önemli izler bırakacağını düşünüyorum” dedi.

Okul Müdürü Pilavcı’nın yaptığı açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Şair Yazar Muzaffer Kale, bir zamanlar eğitim gördüğü okulda yeniden bulunmanın kendisini çok duygulandırdığını belirterek, “öyle tahmin ediyorum ki bu okulun sınıfları ve koridorlarında yaklaşık 43 yıl önce öğrenci olarak yer alıyordum. Bugün yeniden burada olmak beni çok duygulandırdı” dedi.

Edebiyat ve insanın buluşma noktası ile ilgili bilgiler aktararak konuşmasını sürdüren Kale, “insan durup dururken yazmaya başlamaz. Her yazdığı da edebiyat olmaz. Dilin bir genel kullanımı bir de özel kullanımı vardır. Bu özel dil fark edilmez ise geliştirilemez de. Edebiyatçı ile dil de bir noktada mutlaka birleşir. Edebiyatçı zamanla dili farklı kullandığını fark ediyor” dedi.

Okulun yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen söyleşi sonunda şair yazar Kale, öğrencilerine kitaplarını imzaladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500