Advert
Advert
Advert

ESNAF ODASI’NDAN 5’NCİ KOSGEB KURSU…

ESNAF ODASI’NDAN 5’NCİ KOSGEB KURSU…
Bu içerik 1794 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Muğla İş Kur ve KOSGEB işbirliğinde ilçemizde ‘Uygulamalı Girişimcilik’ eğitim kursu açıldı... Kursa katılan 25 kursiyer 4 gün boyunca eğitim alacak…

Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Muğla İş Kur ve KOSGEB işbirliğinde Tabakhane Caddesi’nde bulunan Esnaf Odası binasında Uygulamalı Girişimcilik Kursu başlatıldı.

Kurs öncesi yapılan kursiyerlerle bir araya gelen ve yapılan çalışma hakkında bilgi aktaran Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, 4 gün sürecek olan kursa 25 kursiyerin katıldığını belirterek, “Bugün itibariyle odamızın girişimleri sonucunda beşinci Uygulamalı Girişimcilik kursumuzu açmış bulunuyoruz. Toplam 32 saat sürecek olan kursumuzun eğitmenliğini Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde görevli Yrd. Doç. Dr. Gülay Örmeci Hız yapacak. Şubat ve ya Mart ayında yeni bir kurs daha açmayı planlıyoruz” dedi.

Kurs için çok fazla talep geldiğini, bu taleplerin karşılanamaması durumunda özellikle sosyal medyadan eleştiriler yapıldığını ifade den Başkan Devrim, “Talep çok olunca mağduriyetler söz konusu oluyor. Böyle olunca eleştirilerde oluyor. Bizler sivil toplum örgütleri olarak istihdama katkıda bulunmak adına bazı yapılardan faydalandırmak istiyoruz. Biz illaki bu kursu açmak zorunda değiliz. Ama oda olarak aktif olmak ve insanlara hizmet etmek için çalışıyoruz. Başka kurumlarca da benzer kurslar açılıyor. Fakat talep çok fazla. Bu kurs için 160 kişi müracaatta bulunmuş. Bizler kursa katılacaklara fazla müdahalede bulunamıyoruz. Ama bazen iş yeri açmış ve şartları taşıyan bazı kişilere de kurstan faydalanmaları için haber veriyoruz. Bu açıdan yapılan her türlü eleştiriye açığım. Biz tekrar kurslar açmaya devam edeceğiz. 160 kişi arasından yapılan elemeler sonucunda sizler seçildiniz. İnşallah bundan sonra kendinize, ailenize ve Milas’a katkınız olacak. Başarılar diliyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500