Advert
Advert
Advert

TÜRKİYE KARLA, MUĞLA YANGINLA MÜCADELE EDİYOR…

TÜRKİYE KARLA, MUĞLA YANGINLA MÜCADELE EDİYOR…
Bu içerik 6449 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye genelinde kış aylarında karla mücadele edilirken, Muğla’da ise orman yangınlarıyla mücadele ediliyor… Aralık ayında Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait bölgede 17 adet orman yangını çıktı…

Ülke genelinde soğuk hava ve karlı kış şartlarıyla mücadele edilirken, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Muğla ve Aydın illerinde Aralık ayında 17 adet orman yangını çıktı. Çıkan bu 17 orman yangınında 14,5 hektar (145 dekar) ormanlık alan yok oldu. Ekipler soğuk hava şartlarında alevlerle mücadele etti.

Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, kış aylarında olmalarına rağmen orman yangınlarıyla mücadele ettiklerini belirterek, “Bölgemizde son yılların en kurak kış mevsimi yaşanıyor. Şu ana kadar Aralık ayında yağışlar mevsim normallerinin çok altında. Bu yüzden kış aylarında olmamıza rağmen bölgemiz hala orman yangınları açısından risk altında. Özellikle son 1 hafta içinde 5 adet orman yangını çıktı. Ekiplerimiz bazı noktalarda eksiye bulan derecelerde alevlerle mücadele etti. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nde 26 Aralık itibariyle 2016 yılı içinde 365 adet orman yangını çıktı. Bu yangınlarda 476 hektar alan yandı. Yine orman sınırları dışında meydana gelen ve ziraat yangını olarak adlandırılan 226 adet yangın çıktı. Bu ziraat yangınlarında ise 788 hektar alan yandı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde geçtiğimiz yıl 244 adet orman yangını çıkmış ve 176 hektar alan yok olmuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500