Advert
Advert
Advert

MİLAS KENDİNİ AŞMALI…

MİLAS KENDİNİ AŞMALI…
Bu içerik 1881 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın hazırlayıp sunduğu Radyo Gözlem’de yayınlanan Spor Saati’nin 21 Aralık Çarşamba günkü konuğu Milas Aktüel Gazetesi sahibi Âdem Kankaynar oldu.

Yaptığı açıklamalarla Spor Saati’ne damgasını vuran Kankaynar, “eleştiri mutlaka yapılmalı ancak eleştirirken de çözüme ait öneriler getirilip destek olunmalıdır” dedi.

Basın mensubu Âdem Kankaynar şunları söyledi:

“Milas’ta sanat, kültür ve spor adına gereken ne varsa en iyi şekilde yapılmaktadır. Ancak kalıcı ve uzun süreli başarıların yakalanması yolunda bugün yapılanlar yetersiz ve eksiktir. Günü kurtarmak adına yapılan çalışmalar Milas’a hiçbir şey kazandırmaz. Bizler Milas kentinde yaşan herkes birlik ve beraberlik içinde geleceğimizi garanti altına almak adına yapılacak olan işlerde yer almalıyız.

Milas bir turizm ve tarım şehridir ancak Milas kendini sanat, kültür ve spor yoluyla da en güzel şekilde tanıtabilir.

Bunun için Milas’a gerekli olan spor tesisleri, antrenman ve maç sahaları, sporcuların kalabilecekleri uygun binalar olmalıdır. Sanat’ta tiyatroya gönül vermiş başarılı yönetmenlerimiz ve oyuncularımız olmasına rağmen sahneye konulan oyunları oynanacağımız güzel bir sanat merkezimizi yok. Sporda başarılı sporcularımız, antrenörlerimiz, idarecilerimiz var ancak spor tesisleri yönünden son derece eksik durumdayız. Tüm bu eksikliklerle sanatta, kültürde ve sporda kalıcı ve tanıtım adına sürekli başarılı yakalamamız da mümkün değildir.

Amaç günü kurtarmaksa bu yolda yapılan çalışmalara devam etmeliyiz. Ama amaç geleceğimizi kurtarmak ise birlik ve beraberlik içinde hareket ederek kendi değerlerimize sahip çıkmalıyız.”

Spor Saati konuğu, basın mensubu Âdem Kankaynar Yeni Milasspor Kulübü’nün mevcut yönetiminin eldeki olanaklarla başarılı olduğunu söyleyerek; “her ne hikmet ise Yeni Milasspor Kulübü’nün yönetimine gelen tüm başkan ve yöneticiler, skorsal başarıları öne çıkaran demeçler vererek günü kurtarma çabası içine girmişlerdir” dedi.

Yeni Milasspor ya da farklı bir spor kulübümüzün üst liglerde yer almasının çok fazla bir anlam taşımadığını belirten Âdem Kankaynar; “alt yapımızda yetiştirdiğimiz gençlerimize profesyonelliğin yolunu açamıyorsak, gençlerimize iyi antrenman sahaları sunamıyorsak, maddi anlamda güçlü değilsek, kendi gelirimizi kendimiz sağlayamıyorsak yapılan her çalışma suya yazı yazmaktan öte bir anlam taşımaz” diyerek “çalışmalarımızın çabalarımızın bir anlamı olması açısından Milas’ta yaşayan herkesin elini taşın altına sokması gerekir” dedi.

Milas’ın Tanıtımını En İyi Şekilde Yapmalıyız…

Spor Saati’nin 21 Aralık Çarşamba günkü konuğu eski Aktüel Gazetesi sahibi Gazeteci Âdem Kankaynar Milas’ın her yerinden tarih fışkırdığını söyleyerek; “var olan değerlerimizi en iyi şekilde ulusal ve uluslararası arenada tanıtmalıyız” dedi.

Milas Adına Ödül Alanları Kutladı…

Muğla ASKF tarafından düzenlenen 2015-2016 spor sezonun başarılı spor kulüpleri, sporcuları ve amatör spora önem ve destek veren basın kuruluşlarının ödüllendirildiği günde ödül alan herkesi kutladığını vurgulayan Adem Kankaynar, Milas’ın tanıtımı adına spor faaliyetlerinde yer alan herkesi kutladığını söyledi.

Spor En İyi Tanıtım Yoludur…

“Spor yolu ile Milas’ın tanıtımı en kolay şekilde yapılır” diyen Âdem Kankaynar; “yeter ki spor adına olumlu ve güzel çalışmalar yapanlara yerel yönetimler ve Milas halkı olarak destek olalım” diyerek Milas adına spor çalışmalarında bulunanları kutlayarak, bir basın mensubu olarak teşekkür etti.

Milas Radyo Gözlem ve Spor Saati’ni de Milas’ta amatör spora ve sporcuya verdiği destek ve önem nedeniyle kutlayan basın mensubu Âdem Kankaynar; “Milas şehri güzel şeyleri hak ediyor” diyerek sporseverlere ve dinleyicilerine selam ve sevgilerini gönderdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500