Advert
Advert
Advert

KAYMAKAM GÜREL, DUALAR VE GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI…

KAYMAKAM GÜREL, DUALAR VE GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI…
Bu içerik 10052 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde kaymakam olarak görev yapan ve yayınlanan son Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları Kararnamesi ile Etimesgut Kaymakamlığına atanan Milas Kaymakamı Fuat Gürel, ilçeden dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı…

3 buçuk yıl önce Milas Kaymakamlığı görevine başlayan Kaymakam Fuat Gürel, yayınlanan son Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları Kararnamesi ile Etimesgut Kaymakamlığına atandı. Bir haftadan beri ilçede veda ziyaretleri gerçekleştiren Kaymakam Gürel bugün (14.12.2016) saat 16 sıralarında Milas’taki görevinden ayrıldı.

Kaymakam Gürel’e veda etmek isteyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş, sivil toplum örgütü yöneticileri ile muhtarlar Milas Hükümet Konağı önünde bir araya geldi.

Vatandaşın yerine kendimizi koyduk…

Hükümet Konağı önünde toplananlarla vedalaşmadan önce bir konuşma yapan Kaymakam Gürel, “Geldiğimiz gibi gidiyoruz. Dünyanın düzeni bu. Severek gelmiştim Milas’a. Şimdi daha önce bildiğim bir yere gidiyorum. Milas’ı ailecek çok sevmiştik. Milas’ta bıraktığımız siz değerli arkadaşlarımızla çok güzel günlerimiz geçti. Özellikle kurumlar arasındaki iyi diyaloglarla başarılı çalışmalar yaptığımıza inanıyorum. Çalışmalarımızda hep vatandaşın yerine kendimizi koyduk. Bize nasıl davranılmasını istiyorsak o ilke doğrultusunda çalıştık. Güzel hizmetler yaptığımızı düşünüyorum. Yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ve kamu görevlileriyle güzel çalışmalarımız oldu. Milas birçok ilden daha yüksek potansiyelleri olan bir yer. Bu kadar potansiyeli olan ilçenin daha iyi yerlerde olması lazım. Onun için herkesin mücadele etmesi ve çalışması lazım. Buda birlik beraberlik içerisinde çalışmayla olur. Son yıllarda bunu sağlamaya çalıştık. Milas’ın daha gitmesi kat etmesi gereken yolu var. Milas’ın özellikle kültür değerleriyle ön plana çıkıyor. Bu değerleriyle parlayacaktır. Bu sağlanırsa Milas, Bodrum ayarında bir ilçe olacaktır. Bunlar yapılırsa inşallah bundan sonra insanlarımız Bodrum’a geçmek için değil, Milas’a gelmek için yola çıkacak insanlarımız. Hakkınızı helal edin. Bizlere çok emekleriniz oldu. Gittiğimiz yer belli. Yolunuz düşerse Etimesgut’a sizleri beklerim” dedi.

Dualar ve gözyaşları eşliğinde…

Kaymakam Gürel’in yaptığı konuşmanın ardından Milas İlçe Müftülüğü yöneticileri tarafından dualar okundu. Daha sonra ise Kaymakam Gürel, Hükümet Konağı önünde bulunanlarla tek tek vedalaştı. Duygu dolu anların yaşandığı vedalaşmalar sırasında personeller ve kurum yöneticilerinin bazılarının gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2016-12-14 Güle güle Kaymakam Bey!..