Advert
Advert
Advert

KORU KAVŞAĞI ARTIK DAHA GÜVENLİ…

KORU KAVŞAĞI ARTIK DAHA GÜVENLİ…
Bu içerik 8824 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Vatandaşlar arasında ölüm kavşağı diye anılan Koru Mahalle kavşağı güvenli hale getirildi…

İlçemize bağlı Koru Mahallesi’nde birçok ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı kazaların meydana gelmesinin ardından vatandaşlar arasında ölüm kavşağı diye anılan kavşağa trafik ışıkları konularak yol, güvenli hale getirildi.

Koru Mahallesi Muhtarı Birol Dalan’ın yoğun çabalarının ardından kavşağa trafik ışıklarının konulması vatandaşları memnun etti.

Koru Mahallesi Muhtarı Birol Dalan; “Bu kavşakta daha önce birçok ölümlü ve yaralamalı trafik kazası olmuştu. Muğla Karayolları Bölge Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler neticesinde,  kavşağa sinyalizasyon ışıklarının konulmasını istedik. Her toplantıda, her etkinlikte biz bu sıkıntımızı yetkililere bildirdik. AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer’e de bu konuyu ilettik. İlçe Başkanımızın katkılarıyla İzmir 2. Karayolları Müdürlüğü ile telefonla görüşmelerimiz başladı. Daha sonra ise birebir görüşmeler yaptık. Bunun neticesinde Trafik Kontrol Şefliğiyle kavşağımızda yaptığı inceleme ve fotoğraflandırılıp, araçların hızlarının takibe alınması gerçekleştirildi. Bu yoğun temasların ardından Muhtarlık olarak yazdığımız dilekçenin ardından sinyalizasyon lambaları 15 gün önce takıldı. Ben İzmir 2. Karayolları Müdürlüğü ve trafik kontrol şefliğine teşekkürlerimi iletiyorum. Bu yapmış olduğumuz hizmetler Koru Mahallesi sakinleri için. Bir daha inşallah trafik kazaları yaşamayız. Okulumuzun karşısındaki trafik lambaları için de görüşmelerimizi yaptık. Genel mühendislerle görüşüp okulumuzun karşısındaki ışıklarında faaliyete geçmesi için çalışmalarımız başladı” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yilmazkaya     0000-00-00 Teşekkürler sayinsayın muhrarim
bayram özen     0000-00-00 Muhtarım çok uğraştı sağ olsun tabiki çözüm bulan belediyemizdende devletimizdende allah razı olsun helal sana muhtarım
bayram özen     0000-00-00 Muhtarım çok uğraştı sağ olsun tabiki çözüm bulan belediyemizdende devletimizdende allah razı olsun helal sana muhtarım
Orçun dalan     0000-00-00 Emeği geçen herkese teşekkür ederiz koru Mah muhtarımıza teşekkür ederiz çalışmalarından dolayı çok gerekliydi inanki çok sevindim.