Advert
Advert
Advert

EĞİTİMCİLER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NE ÇELENK BIRAKTI...

EĞİTİMCİLER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NE ÇELENK BIRAKTI...
Bu içerik 3999 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İstanbul’da Cumartesi günü Beşiktaş - Bursaspor maçının ardından meydana gelen terör saldırısında şehit olan polisler için ilçemizde Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilçede bulunan eğitim kurumlarının yöneticileri ve öğretmenler Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek şehit olan polisler için başsağlığı dileyerek müdürlük önüne çelenk bıraktılar…

İstanbul’da Cumartesi günü meydana gelen terör saldırısında polis ve sivillerin yaşamını yitirmesinin ardından ülkemiz genelinde teröre karşı tepki ve protestolar devam ediyor.

Milas’ta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilçede tüm eğitim kurumlarında görev yapan yöneticileri ve öğretmenlerin katılımıyla sessiz bir yürüyüş gerçekleştirilerek kırmızı beyaz çiçeklerle yapılmış Türk Bayrağı şeklindeki çelengi Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bıraktılar.

Emniyet müdürlüğü önüne bırakan çelengin ardından Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ile Milas İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu müdüriyet önündeki öğretmelere karşı bir konuşma yaparak, birlik beraberlik mesajı verdi.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal yaptığı konuşmasında eğitim camiası olarak yaşanan olayın ülkemizdeki herkesi yasa boğdunu belirterek; “38 şehidimizin hepsinin üzüntüsünü yüreğimizde duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Canlarımız, ciğerlerimiz olan emniyet teşkilatımızın bu üzüntülü gününde yanında olmak istedik” dedi.

Şehadete yürümek için söz verdik…

Milas İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu ise Türkiye’nin polisiyle, öğretmeniyle, memuruyla, çiftçisiyle, halkıyla bir bütün olduğunu ifade ederek; “Biz etle tırnak gibiyiz. Devletimizin bizlere vermiş olduğu görevler çok kutsal. Bizler kefenimizi giydiğimiz bilinciyle görevlerimizi devraldık. Ülkemiz ve vatanımız için şehadete yürümek için söz verdik, yemin ettik, ant içtik. Bu bizim mesleğimizin olmazsa olmazı. Sizlere duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Çok sağolun” dedi.

Yapılan ziyaret konuşmaların ardından hayatını kaybeden şehitler için dualar okunmasıyla son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500