Advert
Advert
Advert

TÜM YÖNLERİYLE MADDE BAĞIMLILIĞI…

TÜM YÖNLERİYLE MADDE BAĞIMLILIĞI…
Bu içerik 1248 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

32. Bölge Muğla Eczacı Odası’nın, Muğla Valiliği ile birlikte düzenlediği “Tüm yönleriyle madde bağımlılığı” konferansı Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezinde yapıldı…

Konferansa Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten, Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti II. Başkanı Ecz. Sinan Usta, Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Nevrez Hürriyet Aydoğan, Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu, Mülki amirler, okulların rehber öğretmenleri ve davetliler katıldı.

“Üzerimize düşen her görevi yapmaya hazırız”

Konferans öncesi açılış konuşmasını 32. Bölge Muğla Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. İbrahim Ertürk yaptı.

Ertürk, “Muğla Eczacı Odası olarak, böylesine büyük bir sosyal sorunun çözümüne katkı koymak adına taşın altına elimizi koyuyoruz. Bu beladan gençlerimizi korumak adına üzerimize düşen her görevi yapmaya hazırız. Çözüme katkı koyacak her bilgi, çalışma çok değerlidir diye düşünüyorum. Bu sebepledir ki, bugün burada; kendisini ülkemize ve gençlerimize adamış, bu konuda birçok bilimsel çalışması bulunan, ‘madde bağımlılığı nedir?’ , ‘Bu konuda neler yapılmalıdır?’ konularında kamuoyunu bilgilendirerek asrın belasına karşı cansiperane bir şekilde mücadele eden bir meslektaşımız, değerli bir hocamız aramızda. Ve kendisini Muğla Eczacı Odası olarak misafir etmekten büyük onur duyuyoruz. Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi Başkanı ve Üsküdar Üniversitesi Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Başkanı Sayın Prof. Dr. Tayfun Uzbay hocamıza, şahsım ve Odam adına teşekkür ediyor, değerli hocamızın yapacağı sunum ve konferansın gençlerimize, ailelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Eczacı Usta, Prof. Aydoğan ve Vali Yardımcısı Köten…

Ardından, Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti II. Başkanı Ecz. Sinan Usta kürsüye çıkarak, Muğla Eczacı Odasının gerçekleştirdiği bu konferansın çok önem taşıdığını, bunun yanısıra Türk Eczacıları Birliği olarak madde bağımlılığı konusunun ne denli önemli olduğunu bildiklerini, Birlik ve diğer Eczacı Odaları ile bu tür çalışmaların arttırılarak devam edeceğini vurguladı.

Daha sonra Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevrez Hürriyet Aydoğan, düzenlenen konferansın en iyi şekilde yerine ulaşmasını dilediğini ve üniversite bünyesinde de bu tür çalışmaların gerçekleşeceğini bildirdi.

Son olarak kürsiye davet edilen Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten, özellikle genç nesiller için büyük önem taşıyan madde bağımlılığının Muğla'da gündeme getirilerek halkın bilgilendirilmesini amaçlayan bu konferansın gerçekleştirilmesinden duyduğu mutluluğu dile getirip 32. Bölge Muğla Eczacı Odası Yönetim Kuruluna teşekkür ederek verimli bir oturum gerçekleşmesini diledi.

Konuşmaların ardından Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi Başkanı, Üsküdar Üniversitesi Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. İsmail Tayfun Uzbay'ın sunumuyla "Tüm yönleriyle madde bağımlılığı” konferansına geçildi.

Konferans sonunda, soruları da yanıtlayan Prof. Uzbay’a plaket ve hediyeler verildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500