Advert
Advert
Advert

YENİLENEN OKUL TÖRENLE AÇILDI…

YENİLENEN OKUL TÖRENLE AÇILDI…
Bu içerik 2933 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ekinanbarı mahallesinde, kurum kuruluş ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla onarım ve yenilenmesi yapılan okul, düzenlenen törenle hizmete açıldı…

Törene Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Garnizon Komutanı Hava Sistem Albay Cenk Eratac, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Haluk Baş, Mahalle Muhtarı Halil Aydın, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bahadır İyilikçi, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Okul Öğretmenleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından kürsüye gelen Okul Aile Birliği Başkanı Barış Ülkü, “1942 yılında yapılmış olan okulumuz şimdiye kadar kapsamlı bir tadilattan geçirilmemiş, kısıtlı imkanlar dahilinde sadece acil ihtiyaçları karşılanmış. Okul Aile Birliği olarak okulumuza bir şeyler yapmak istedik ve bu fikrimizi eşe dosta söyledik. Bu fikrimize başta okul müdüremiz olumlu yaklaştı ve bizi hayırsever vatandaşlarımızla buluşturdu. Okulumuzun duvarından çatısına, tabanından penceresine, bahçe düzenlemesinden tuvaletlerine kadar yapılması gereken ne varsa maddi olarak yardım değil malzeme ve işgücü olarak yardım istedik. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün desteklerinin yanısıra Milas Belediyesi’ne, İşadamlarımıza, hayırsever vatandaşlarımızdan mahalle halkımıza kadar okul binamızın yenilenmesinde, çevre düzenlemesi, çocuk oyun parkı ve spor alanlarının yapılmasında emeği ve katkısı bulunan herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Okul aile Birliği Başkanı Barış Ülkü’nün ardından sırasıyla kürsüye Mahalle Muhtarı Halil Aydın, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve Milas Kaymakamı Fuat Gürel çıkarak birer konuşma yaptılar.

Ortak akıl ve işbirliği…

Muhtar Halil Aydın; okulun yenilenmesinde emeği olan herkese şahsı ve mahallesi adına teşekkür ettiğini belirtirken; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Çok anlamlı bir günde bir aradayız. Bence dört önemli konuyu vurgulamamız gerekiyor. Bunların ilki ortak aklın ve işbirliğinin önemi, çocukların mutlu edilmesi, eğitimin desteklenmesi ve son olarak da Ekinanbarı halkına gerekli önem ve desteğin verilmesi. Bu çorbada bizim de tuzumuzun bulunmasından mutluyum. Burada binalarımızın boya badana işlerinden, spor alanlarının yapılmasına, tören alanının düzenlenmesi, çocuk oyun parkının yapımı, oturma grupları ve çöp kovalarının montesine kadar birçok konuda Belediyemizin katkısı var. Bu çalışmaları yürüten Fen İşleri Müdürlüğümüz, Acil Hizmet Birimimiz ve Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz çalışanlarına teşekkür ediyorum. Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde ortak akılla işbirliği yaptığımızda herşeyin ne kadar kolay olduğunu bugün burada görüyoruz. Eğitim gibi, çocuklarımızın mutlu edilmesi gibi hayati bir konuda bütün kurumların, hayırsever işadamlarımızın ortaya destek koymaları çok güzel bir dayanışma örneği. Ben, emeği gecen, destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi ve eğitime desteklerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Başkan Tokat’ın ardından kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ise, “Eğitim ve çocuklarımızın güzel ortamlarda okuması adına ortak akıl ve işbirliği içerisinde hareket eden, destek ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Törende son olarak söz alan Milas Kaymakamı Fuat Gürel de yaptığı konuşmada, özetle şunları söyledi:

“Görevde olduğum süre içerisinde kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarımızla her zaman işbirliği içerisinde olmaya çalıştım. Bu gün burada bu çalışmanın eserini görüyoruz. Başta Belediyemiz olmak üzere katkı sağlayan ve destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından okunan şiirler, müzik dinletisi, halk oyunları ve palyaço gösterileri ile devam eden tören, hayırsever işadamları ve kurumlara teşekkür plaketlerinin verilmesi ile son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500