Advert
Advert
Advert

ÖZEL İNSANLARLA BİR ARAYA GELDİLER…

ÖZEL İNSANLARLA BİR ARAYA GELDİLER…
Bu içerik 1582 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla içinde bulunduğumuz haftada birçok kurum ve kuruluş özel çocuklarımızın eğitim gördüğü ya da barındığı kurumlara ziyarette bulunuyor. Bunlardan birini de AK Parti Milas İlçe Teşkilatı gerçekleştirdi.

İlçe Başkanı Levent Akyer ve bir grup kadın ve gençlik kolları üyesi, Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, kurumda eğitim gören 58 özel insanımızla bir araya geldi.

Bir süre özel bireyler dans eden, onlarla birlikte yöresel oyunları oynayan ziyaretçiler, ardından çeşitli hediyelerle engellilerimizi sevindirdiler.

Milas M.Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür Vekili Muazzez Köse’den kurum hakkında çeşitli bilgiler alan AK Parti Milas İlçe Başkanı Levent Akyer; “Her zaman neye ihtiyaç duyarsanız mutlaka bize ulaştırın. Her türlü imkânı zorlayarak ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışacağız. Sadece bu haftada sizleri hatırlamak, sizlerle birlikte olmaktan ziyade hılın her günü bir arada olmayı önemsiyoruz. Tüm kurum çalışanları olarak zor ama zevkli bir görevi yapıyorsunuz. Bunun ötesinde de toplum adına gerçekten çok özel bir göreviniz var. Sizin şahsınızda tüm çalışanları kutluyorum” derken, Milas M.Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür Vekili Muazzez Köse ise, özellikle Halı-Keçe dokuma ve Ahşap Boyama işi ile uğraşan öğrencilerinin malzeme ihtiyacı olduğunu belirterek; “Bu tür malzemeleri almak için bir bütçemiz yok. Dolayısıyla halkımızdan gelecek bağışları bekliyoruz. Çünkü bu tür etkinliklerle kurumda eğitim gören öğrencilerimizin el becerilerini geliştirmek, sosyal hayatın içinde yer almalarını ve toplumla kaynaşmaları sağlanıyor. Yapılan çalışmalar yılın belli dönemlerinde sergileniyor ve böylece de çocuklarımız, verdikleri emeğin karşılığını görmüş oluyorlar” dedi.

Bu istek üzerine İlçe Başkanı Akyer; “Sizlere bu konuda yardımcı olmak istiyoruz. Belki bir kermesle ya da başka bir etkinlikle, geliri size bırakılmak üzere bir etkinlik yapabiliriz” dedi ve beraberindeki arkadaşlarına bu konuda bir hazırlık yapmaları talimatını verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500