Advert
Advert
Advert

VALİ ÇİÇEK MİLAS’IN SORUNLARINI DİNLEDİ…

VALİ ÇİÇEK MİLAS’IN SORUNLARINI DİNLEDİ…
Bu içerik 1761 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valisi Amir Çiçek ilçemize bir günlük bir ziyaret programı gerçekleştirdi… Mahalle muhtarları, okul yöneticileri ve okul aile birliği yöneticileri, şehit aileleri, gaziler, sivil toplum örgütleriyle ayrı ayrı ortamlarda bir araya gelen Vali Çiçek’e eşi Hülya Çiçek ve kurumların il yöneticileri eşlik ettiler…

İlk buluşma muhtarlarla…

Vali Çiçek’in ilçemizdeki ilk programı Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda mahalle muhtarları ve kurum yöneticileriyle gerçekleşti.

Salonda bulunanları selamladıktan sonra, Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları Kararnamesi ile Etimesgut Kaymakamlığına atanan Milas Kaymakamı Fuat Gürel’e çalışmalarından dolayı teşekkür eden Vali Çiçek, “insana hizmet etmek kadar güzel bir şey yok. İki buçuk yıldan beri kaymakamımızla birlikte çalışıyorum. Şimdi yeni bir arkadaşımız hizmet için Milas’a gelecek, yine aynı heyecan, aynı duygu ve felsefeyle hizmet edecek. Vatandaş odaklı çalışacağız. Sayın kaymakamımıza yeni görev yerinde başarılar diliyoruz” dedi.

İlçemize, muhtarlar, sivil toplum örgütleri, şehit yakınları, gaziler için geldiğini belirterek konuşmasını sürdüren Vali Çiçek, “Vatandaş valisini, devletini yanında görsün. Bugün akşama kadar Milas’tayız. Bütün ilçelerimizde bu toplantıları ve buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Bizler sizleri dinlemekten bıkmayız, usanmayız. Durgunluk bize göre değil, dinamik olmamız lazım. Bizler güçlendikçe bizim içerimizde bir şeyler sokup dağıtmaya çalışıyorlar. Bunu başaramadılar, başaramayacaklar. 15 Temmuz tarihi bizim için bir ibret, bir derstir. Vatandaş o gün iradesini ortaya koymasaydı şuanda belki de bizler burada, bu salonda olmayacaktık. Tüm şehirlerimiz kan ağlıyor olacaktı. Güçlü Türkiye’ye tahammülleri yok. Bu coğrafya öyle kolay kazanılmadı, Milas kolay kazanılmadı. Onun için daha çok çalışıp, daha çok üretmeliyiz” dedi.

Sorunlar tek tek not alındı…

Vali Çiçek’in yaptığı konuşmanın ardından salonda bulunan muhtarlar tek tek söz alarak, mahalle sınırları içerisinde yer alan sorunları aktardılar. Yaşanılan sorunlar arasında yine en çok dile getirilen elektrik ve telefon hizmeti sorunları oldu. Muhtarların dile getirdikleri sorunlarla ilgili salonda bulunan kurumların il ve ilçe yöneticileri zaman zaman söz alarak konuyla ilgili açıklamalarda bulundular.

Devlet bir bütündür…

Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Vali Çiçek, toplantının sonunda yeniden söz alarak, “sorunlarınızı kayıt ettik, takibi yapılacak. Devlet bir bütündür. Kurumları ayrı değildir. Belediyeleri, kamu kurumları, bakanlığı hepsi bir bütündür. Herkes üzerine düşeni yapacak. Önemli olan hizmet. Kimin çözdüğü önemli değil. Gereken neyse yapılacak. Bizler takiplerimizi yapacağız. Muhtarlar olarak sizler ise gerekirse belirli bir süreden sonra sorununuz hangi kurumla ilgiliyse oradan da yeniden takip edip son durum hakkında bilgi alın” dedi.

Şenliğe renk katanlara hediye…

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’ndaki program, Milas 3. Zeytin Hasat Şenliği kapsamında düzenlenen yemek yarışmasına katılarak renk katan mahallelerin muhtarlarına Vali Çiçek tarafından hediye verilmesiyle sona erdi.

Şehit aileleriyle buluşma…

Muhtarlarla bir araya gelen Vali Çiçek daha sonra Milas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne geçti. Burada ilk olarak şehit aileleriyle bir araya gelen Vali Çiçek, daha sonra şehit ailelerinin ve okul yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen öğlen yemeğinin ardından Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Milas Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Engelli bireye tekerlekli sandalye…

Milas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki program öncesinde ilçemizde ikamet eden bir engelli bireye de akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

2008 yılında geçirmiş olduğu trafik kazası sonrasında sakat kalan, internet aracılığı ile Muğla Valiliği ve Milas Kaymakamlığı’na ulaşarak akülü sandalye talebinde bulun Mahmut Türkoğlu’nun talebi Milas Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yerine getirildi. Akülü tekerlekli sandalye Vali Çiçek tarafından Türkoğlu’na teslim edildi.

İlçemiz eğitimindeki sorunlar…

Okul yöneticileri ve okul aile birliği yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak hazırlanmış slayt gösterisi ile başladı. Slayt sunumunun ardından söz alan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, ilçemizde bulunan ilkokul, ortaokul, lise ve özel okullar ile bu okullarda görev alan öğretmen ve öğrenci sayıları hakkında bilgiler aktardı. İlçemizin eğitim alanındaki sorunlarını da aktaran Bal, “okullardaki donanım malzemesi eksikliği nedeniyle okullarda fen ve bilgisayar laboratuvarları kurulamamış durumda. Mevcut donanım malzemeleri ise yetersiz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binamız da çok küçük. Ayrıca ilçemiz okullarının yardımcı hizmetler sınıfı personele ihtiyaç var” dedi.

Eğitim süreci bir bütündür…

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal’ın ardından söz alan Vali Çiçek, eğitimin önemine değinerek, “eğitim alanındaki başarımızı sadece sınav sonuçlarına göre değerlendirmemek lazım. Sınavlar önemli ama bir bireyin saygısı, sevgisi de önemli. Başarı sadece sınav sonuçlarıyla ölçülmez. Milas’ta 21 bin 412 öğrenci var. Öğrencilerin eğitimine katkı sağlayan sadece öğretmen, okul, okul yöneticileri değildir. Eğitim süreci bir bütündür. Sadece okul, derslik yetmiyor” dedi.

Sosyal medya uyarısı…

Konuşması sırasında sosyal medya kullanan eğitimcilere de seslenen Vali Çiçek, “sizler birer eğitmensiniz, eğiticilersiniz. Paylaştığınız şeyler insanları eğitecek şeyler olmalı. Bölücülük paylaşımları yapanlarla ilgili zaten gerekli işlemler de yapılıyor. Bu paylaşımları yapanların niyeti de zaten belli, eğitimle yakından uzaktan alakaları yok” dedi.

Vali Çiçek yaptığı konuşmanın ardından salonda bulunan okul yöneticileri ve okul aile birliği yöneticilerinin sorunlarını dinledi. Bazı okul aile birliği yöneticileri Milas merkeze uzak olan yerlerden öğrencilerin toplu taşıma araçlarıyla gelip gittiğini fakat ulaşım ücretlerinin yüksek olduğunu ve bu ücretlerin yeniden düzenlenmesi taleplerinin olduğunu belirtirken, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Er, okulunda 1200 öğrencinin eğitim öğretim gördüğünü belirterek, binanın yetersizliğini biz kez daha dile getirdi. Yaklaşık 6 yıl önce okullarına ek bina olarak tahsis edilen eski TEKEL binasının biran önce yaptırılıp, eğitime kazandırılmasını talep etti.

Gaziler ve sivil toplum örgütleriyle bir araya gelindi…

Milas Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen toplantının ardından Vali Çiçek ve beraberinde bulunan protokol üyeleri Arastapark’ta bulunan Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi’ni ziyaret ettiler. Vali Çiçek, gazilerin ardından ise Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda sivil toplum örgütlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıya katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500