Advert
Advert
Advert

HASRET SONA ERDİ… AMA…

HASRET SONA ERDİ… AMA…
Bu içerik 6354 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde vatandaşların yanı sıra özellikle tarım alanındaki üreticiler, çiftçiler tarafından hasretle beklenilen yağmurlar nihayet başladı…

Önceki gün ilçemizin belirli mahallelerinde etkili olan yağmur, dün (29.11.2016) itibariyle Milas’ta da öğlenden sonra etkili bir şekilde yağdı.

Yağmur nedeniyle Salı Pazarı esnafı ve alış veriş yapan vatandaşlar zor anlar yaşarken, özellikle trafikte olan sürücülerde belirli noktalarda biriken sular nedeniyle sorunlar yaşadı.

Küçük çaplı sorunları da beraberinde getirmesine rağmen yağan yağmur, özellikle kırsal kesimde yer alan üretici ve çiftçileri memnun etti.

MUSKİ su baskınlarına müdahale etti…

Öte yandan MUSKİ ekipleri Milas’ta yaşanan şiddetli yağışların ardından oluşan su baskınlarına kısa sürede müdahalede etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son zamanlarda şiddetli yağış uyarılarının ardından özellikle Batı Akdeniz ve Ege Bölgesinde etkili olan yağmur yağışları su baskınlarına sebep oldu. Muğla’yı etkisi altına alan şiddetli yağmur yağışları Milas’ta su baskınlarına neden oldu.

Muğla genelinde Pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan yoğun yağmur yağışı Salı günüde şiddetini arttırarak devam etti. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre Milas’ta 24 saatlik süre zarfında metrekareye yaklaşık 46 kilogram yağış düştü. Yoğun yağış nedeniyle Milas’ta birçok Mahallesinde su baskınları meydana geldi. Vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendiren MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri ise ilçede yaşanan su baskınlarına kısa sürede müdahale etti.

Şiddetli yağış nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü sınırları içerisinde bulunan Güneş Mahallesi 19 Mayıs Bulvarı üzerinde taşkın meydana geldi. Yaşanan taşkın nedeniyle trafik ekipleri 19 Mayıs Bulvarını çift taraflı olarak trafiğe kapattı. Olay yerine kısa sürede gelen MUSKİ Genel Müdürlüğü Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı 2. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. 2 kepçe ve birçok personelle 45 dakikalık bir müdahalenin sonunda ekipler bulvarda bulunan taşkını azaltarak yolun trafiğe açılmasını sağladılar.

Ayrıca, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre pazartesi günü başlayan yağışlar Çarşamba gününe kadar şiddetli şekilde devam edeceği ve vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, hortum riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500