Advert
Advert
Advert

HAVA KİRLİLİĞİNE KARŞI DENETİMLER ARTTIRILDI…

HAVA KİRLİLİĞİNE KARŞI DENETİMLER ARTTIRILDI…
Bu içerik 1986 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde son günlerde hava kirliliğinin artması üzerine, özellikle kaloriferle ısınan binaların denetim altına alındığını belirten Milas Belediye Zabıta Müdürü Süleyman Karatoprak, hazırlanan bilgilendirme-uyarı broşürlerinin Salı Pazarında vatandaşlara dağıttıklarını söyledi…

Milas’ta havaların soğumasıyla birlikte kalorifer kazanları ve sobaların yakılması sonucu hava kirliliğinin artması üzerine Zabıtanın kirlilik denetimleri arttı.

Evleri ısıtmak için yüksek kalorili kömür kullanılmasını isteyen Milas Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Karatoprak, konuyla ilgili açıklamasında, “Kalorisi çok düşük kaçak kömür kullanılmasının önüne geçeceğiz. Görevli zabıta arkadaşlarımız, hava kirliliğine neden olan konutları denetliyorlar. Bu arada hazırlattığımız uyarı broşürünü de dağıtıyoruz. İlçemizde hava kirliliğinin yaşanmamasını istiyoruz. Halkımızdan, Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği, ilçede uygulanan kalorifer kullanım saatlerine de uymalarını istiyoruz. Bunun için de denetimlerimiz devam edecek” dedi.

Kış mevsimi öncesinde hava kirliliğinin önlenmesi, insan ve çevre sağlığının korunması için Belediye ekipleri tarafından denetimler yapıldığını belirten Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, “İlçemiz merkezinde kalorifer sistemi kullanılan konutlarda hava kirliliğini önlemek ve kalitesiz yakıtların kullanılmasını engellemek amacıyla Zabıta ekiplerimiz denetimlerine başladı. Bunun yanında kömür satışı yapılan işyerlerinde de gerekli denetimler sıklıkla devam edecek. Daha temiz bir havayı teneffüs edebilmek ve hava kirliliğini önlemek için standartlara uygun yakıt kullanımı, kalorifer bakımı yapılarak periyodik baca temizliği, filtre takılması ve ehliyetli kişiler tarafından yakım işlemlerinin yapılması kanunen gereklidir. Sağlığımız için hep birlikte gerekli önlemleri alalım” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500