Advert
Advert
Advert

ÜÇ MAHALLEYE YENİ ÇOCUK PARKI…

ÜÇ MAHALLEYE YENİ ÇOCUK PARKI…
Bu içerik 1991 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi, ilçenin her sokağına yapmış olduğu yeni parklar ile çocuklara güvenli yeni oyun alanları oluşturulmaya devam ediyor… Çocukların ve yetişkinlerin sosyal yaşantısını hareketlendirmek amacıyla Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde ve kırsal mahallerde uygun bulunan alanlara yeni çocuk parklarının yapımını sürdürüyor…

Milas Belediyesi basın bürosundan verilen bilgiye göre ihtiyaç önceliğine göre tespit edilen bölgelerde yürütülen park yapım çalışmalarında, öncelik olarak çocukların sağlıklı bir şekilde oyun oynayabilecekleri oyun alanları, yetişkinlerin kullanabileceği fitness alanları, basketbol sahaları, bank ve kamelyalar yapılıyor. Her hafta farklı bir kırsal mahallede çocuk parkını hizmete açtıklarını belirten Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban; “Bu anlamda Ören, Ekinanbarı ve Karakuyu mahallelerimizde başlattığımız çocuk oyun parkı yapım çalışmalarımızı tamamlayıp hizmete sunduk. Amacımız çocuklarımızın yüzlerini güldürebilmek ve onların mutluluğuna ortak olmak” dedi.

Çocuklara güven içerisinde, rahat zaman geçirebilecek alanlar yapmak için çalıştıklarını önemle vurgulayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “İlçemizde çocukların oyun alanı olarak düzenlenen parklarda, oyun gruplarının bakım ve onarımını yaptık, çocuklarımız için yeni parklar oluşturduk, oluşturmaya devam edeceğiz. Mahalle ve sokaklarımızda değerlendirilebilecek her yeri çocuklarımız için oyun parkı, yetişkinlerimiz içinde hoş vakit geçirerek sosyal yaşamlarını sürdürebilecekleri yerler haline getireceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500