Advert
Advert
Advert

İHK KASIM AYI OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI…

İHK KASIM AYI OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI…
Bu içerik 1296 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas İlçe İnsan Hakları Kurulu Kasım ayı toplantısı yapıldı… Toplantıda, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Milas MYO’nda yapılacak etkinliğin, 9 Aralık Cuma günü saat 11’de başlayacağı bildirildi…

Milas İlçe İnsan Hakları Kurulu Kasım ayı olağan toplantısı, Kurul Başkanı Kaymakam Fuat Gürel’in başkanlığında, Üyeler; Okul Aile Birliği Temsilcisi Zuhal Avcılar, Milas Muhtarlar Derneği Temsilcisi Salih Şen, MİTSO Temsilcisi Halil İbrahim Gülen, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, MHP Milas İlçe Örgütü Temsilcisi Nejat Gezer, Hazine Avukatı Av. Melek Eriten, Gazeteciler Kemal Kaşkar ve Mutlu Hazer, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Temsilcisi Mehmet Nergiz ve Kaymakamlık Görevlisi İnan Çulha’nın yanısıra yeni Kurul Üyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas MYO Temsilcisi / Milas MYO Müdür Yardımcısı Ahmet Trabzon’un katılımıyla yapıldı.

Milas İlçe İnsan Hakları Kurulu’nun, 25 Kasım Cuma günü Kaymakamlık Toplantı Salonunda saat 10’da başlayan toplantısının gündeminde, önceki toplantılardan devam eden iki gündem konusuyla ilgili olarak (Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden) beklenen yazılar, “soruşturmaların sürmesi” nedeniyle gelmediği için, bu konularla ilgili görüşmeler, yanıtlar geldikten sonraki toplantılara bırakıldı.

MUSKİ’den yanıt…

Balavca deresiyle ilgili olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Plan Proje, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’ndan gelen yanıtta, 17 Ekim 2016 tarihinde yerinde yapılan incelemede belirlenen sorunların dere yatağı temizliği, su birikmelerinin önlenmesi gibi bazılarının çözüldüğü, sistem dışı bağlantıların giderilmesi için çalışılacağı, ayrıca Balavca için ilgili kurumlarla koordineli olarak yapılacak projeyle gerekli kapsamlı çalışmaların yapılacağı belirtiliyordu. Milas İlçe İnsan Hakları Kurulu, Balavca konusunun bütünlüklü bir şekilde ele alınıp ilçemizin günlük yaşamına verdiği rahatsızlıkların ortadan kaldırılması yönünde gelişmelerin takip edileceğini bildirdi.

Yeni başvuru: “Çocuğumu icra yoluyla görebiliyorum”

Bir vatandaşın; yaklaşık iki yıl önce boşandığı eşinin, şu anda 3,5 yaşındaki kızını, mahkeme kararına rağmen kendisiyle görüştürmemesi üzerine çocuğunu ‘icra yoluyla’ görebildiğine, bunun da bir insan hakları ihlali olduğuna dikkat çeken dilekçesiyle ilgili olarak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile yazışma yapılmasına karar verildi.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde Milas MYO’nda…

Milas İlçe İnsan Hakları Kurulu’nda daha sonra, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla 9 Aralık Cuma günü Milas MYO’nda yapılacak ve saat 11’da başlayacak olan etkinlikle ilgili ayrıntılar görüşüldü.

Toplantının son bölümünde, Kurul Üyesi Nejat Gezer, Şeftali İrimi mevkiinde, son günlerde saldırganlaşan köpeklerle ilgili şikayetleri dile getirdi. Konuyla ilgili olarak yapılan görüşmeler sonrasında, konuyla ilgili olarak Milas Belediyesi ile yazışma yapılmasına karar verildi.

TEMA yazıp 3464’e gönderdiler…

Toplantı, aynı zamanda Kurul Üyesi olan TEMA Vakfı Milas Temsilcisi Mehmet Nergiz’in davetiyle toplantı salonuna gelen 4 TEMA Gönüllüsü Genç tarafından, Vakfın 25. yaşgünü dolayısıyla başlatılan destek kampanyasının tanıtımı yapıldı ve başta Kaymakam / Kurul Başkanı Fuat Gürel olmak üzere Kurul Üyelerinden bazıları “TEMA” yazıp “3464’e göndererek” TEMA’ya 10’ar TL bağışta bulundular. Bağışta bulunan Kurul Üyelerine, üzerinde “Umut Yeşertiyoruz” yazılı bileklikler hediye edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500