Advert
Advert
Advert

ZABITA DENETİMLERİNDE “ÜÇÜNCÜ GÖZ”…

ZABITA DENETİMLERİNDE “ÜÇÜNCÜ GÖZ”…
Bu içerik 2743 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ile Zabıta Dairesi Başkanlığı’nın ortak çalışması sonucunda genel denetimlerde “kameralı kayıt” uygulamasının hayata geçirildiği bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Büyükşehir Belediyesi, yürüttüğü denetim çalışmalarında yeni bir dönem başlattı. Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve Zabıta Dairesi Başkanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü çalışma sonrasında hayata geçirilen “kameralı kayıt” uygulaması sayesinde denetimler ses, fotoğraf ve görüntülü olarak kayıt altına alınıyor. Bu sayede zabıta memurları ile vatandaşlar arasında yaşanan sorunlar, iddialar ve şikâyetlerin engellenmesi, oluşabilecek sorunlarda denetim ortamının oluşturulması hedefleniyor.

Yapılacak denetimler ses, fotoğraf ve görüntü olarak kesintisiz kayıt altına alınacak. Alınan kayıtlar da gün içerisinde görevli personel tarafından incelendikten sonra arşivlenecek.

Ulaşım Dairesi Başkanı Alper Kolukısa, uygulamanın genel denetimlerde şeffaf, adil denetim yapabilme açısından faydalı bir uygulama olduğunu belirtti.

Zabıta Dairesi Başkanı Şevket Gülen ise zabıta ekipleri ile esnaflar arasında iletişim problemleri ve yaşanabilecek denetim eksikliklerinin giderilmesinin temel amaçları olduğunu, bu uygulama ile hem vatandaşların talepleri, hem de zabıta ekiplerinin vatandaşlara karşı davranışlarının kayıt altına alınacağını belirterek, bu uygulamanın, ortaya atılan iddiaların gerçek olup olmadığını inceleme konusunda yardımcı olacak bir uygulama olduğunu dile getirdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500