Advert
Advert
Advert

VALİ ÇİÇEK, TIP FAKÜLTESİ DEKANINI ZİYARET ETTİ…

VALİ ÇİÇEK, TIP FAKÜLTESİ DEKANINI ZİYARET ETTİ…
Bu içerik 1424 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan’ı makamında ziyaret ederek tıp fakültesi hakkında bilgi aldı…

Vali Çiçek’i MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve Dekan Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan morfoloji binası önünde karşıladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Aydoğan, eğitimde bütün yenilikleri takip ettiklerini, fakülteyi Türkiye’nin her bölgesinden öğrencilerin tercih ettiğini söyledi.

Yılsonunda ilk mezunlarını vereceklerini kaydeden Aydoğan, bu yıl İngilizce tıp bölümüne de öğrenci aldıklarını aktardı.

Vali Çiçek, yeni hizmet binasının hem öğrencilere hem de öğretim elemanlarına hayırlı olmasını diledi.

Muğla’da sağlık alanında büyük yatırımların yapıldığını belirten Vali Çiçek, yeni morfoloji binasıyla tıp fakültesi öğrencilerine verilen eğitimin kalitesinin arttığını dile getirdi.

Morfoloji binasının yanında yapımı devam eden devlet hastanesinin hizmete girmesi ile birlikte tıp fakültesinin hem Muğla’ya hem de bölgeye daha iyi hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Sağlık turizmin hareket geçirilmesi konusunda tıp fakültesi ve araştırma hastanesine önemli bir görev düştüğünü vurgulayan Vali Çiçek, fiziksel altyapının tamamlanması ile birlikte yerli ve yabancı turistlere kaliteli sağlık hizmetlerinin verileceğini kaydetti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500