Advert
Advert
Advert

YAPILANDIRMA FIRSATI İÇİN SON GÜN…

YAPILANDIRMA FIRSATI İÇİN SON GÜN…
Bu içerik 1020 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

23 Ağustos 2016 tarihinde yürürlüğe giren, vadesi 30 Haziran 2016 tarihi öncesine ait su ve atıksu borçlarını yapılandırma fırsatı bugün sona eriyor.

30 Haziran 2016 tarihinden önceki borçları kapsayan yapılandırma fırsatı, 25 Kasım 2016 Cuma günü mesai bitiminde yani bugün sona eriyor. Su borçlarının yapılandırılması için MUSKİ Genel Müdürlüğü abone şefliklerine veya iadeli taahhütlü posta yoluyla başvuru yapmak mümkün. Yapılandırma kapsamında vatandaşlar borçlarını 6, 9, 12 ve 18 taksitte ödeyebilirken, borçların peşin ödenmesi durumunda ise Yurt İçi Üretici Endeksi (Yİ-ÜFE)’de yüzde 50 indirim sağlanacak. Borçlarını yapılandıran vatandaşlar ödemelerini 2 ayda bir yapabilecek.

KÖYDEN MAHALLEYE DÖNÜŞEN YERLERDE “Yİ-ÜFE FAİZİ” ALINMAYACAK...

Yapılandırmayla birlikte 6360 sayılı kanun gereği köyden mahalleye dönüşen yerlerdeki vatandaşların geçmiş dönem borçlarını peşin ödemeleri durumunda Yİ-ÜFE Faizinin tamamı alınmayarak önemli bir indirim olanağı sağlanacak. Ayrıca borçlarını yapılandıran vatandaşların ilk 2 taksiti ödeme zorunluluğu bulunuyor. Yıl içerisinde 2 den fazla taksiti yatırmamak veya eksik yatırma durumunda yapılandırma şartları ihlal edilmiş kabul edilecek. Ayrıca icra takibinde veya borçları olan vatandaşlarda bu yapılandırmadan yararlanabiliyor. Yapılandırmayla ilgili daha geniş bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 48 01 nolu çağrı merkezinden ve www.muski.gov.tr ve www.mugla.bel.tr adresli internet sitelerinden faydalanabilirler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500