Advert
Advert
Advert

BUGÜN ÖĞRETMENLER GÜNÜ…

BUGÜN ÖĞRETMENLER GÜNÜ…
Bu içerik 1158 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

24 Kasım Öğretmenler Günü ilçemizde düzenlenecek olan etkinliklerle kutlanacak…

Kutlama programı bugün saat 13.30’da Atatürk Anıtı önünde Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin anıta sunulmasıyla başlayacak.

Milas Gürel Lök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Begüm Vargil İşler’in sunumuyla gerçekleşecek olan törende daha sonra Milas Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Ali Çakır’ın yönetiminde İstiklal Marşımız seslendirilecek.

Kutlama programının ikinci bölümü Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşecek.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başlayacak olan program, göreve yeni başlayan öğretmen Sedef Yağcı’nın konuşması, emekli öğretmen Nihat Aral’ın konuşması, günün önem ve anlamıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yayınlamış olduğu mesajların okunması, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin verilmesi, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni, Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD) Halk Oyunları Ekibi tarafından yöresel halk oyunlarının gösterisi, Milas Gürel Lök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Gürkan Yıldırım’ın şiir okuması, Milas Gürel Lök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin oratoryo gösterisi, Milas Anadolu Lisesi Türk Sanat Müziği korosu ve orkestrasının şarkılar seslendirmesiyle sona erecek.

Mesajlar…

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla gazetemize ulaşan mesajlar ise şöyle…

AKP Muğla Milletvekili Hasan Özyer…

İyi yetişmiş insan gücü, kalkınma ve gelişmenin ön şartlarından biridir. Bu açıdan öğretmenler ülkemizde çok önemli görevler üstlenmektedirler. Türkiye’nin önüne koymuş olduğu büyük hedeflere daha kısa sürede ulaşmasının tek yolu iyi yetişmiş insan gücü ve planlı çalışmadan geçmektedir. Bu konuda hükümet olarak büyük çaba harcıyoruz. 2017 yılı bütçesinde de en büyük paylardan biri yine eğitime ayrılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2017 yılı bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda 122 milyar 414 milyon lira olarak kabul edilmiştir. Bu bütçe ile hükümet olarak, ülkemizde eğitimin kalitesinin artırılması ve niteliğinin yükseltilmesi konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu konuda her zaman olduğu gibi yine öğretmenlerimizle el ele vererek çalışıyoruz. Daha mutlu ve daha güzel bir geleceğe hep beraber yürüyoruz. Günümüzde, bilgi en önemli güç haline gelmiştir. Özgürlükçü, üretken, özgüvenli bireyler yetiştiren, rekabetçi ve çağın gereklerine uygun bir eğitim sistemi ile bilgi toplumuna ulaşacağız. Ülke ve millet olarak her zaman büyük bir minnet borcumuz olan öğretmenlerimiz, ülkemiz ve geleceğimiz adına çok kutsal ve önemli bir görevi üstlenmiştir. Bu nedenle, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz öğretmenlerimize emanet edilmiştir. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Muğla Valisi Amir Çiçek…

Değerli Öğretmenlerim,

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirme azminde olan siz öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlu olsun.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartacak daha güçlü yarınlarımız için öğrencilerimizi her yönüyle en iyi şekilde donatmayı hedefleyen öğretmenlerimizin olduğu inancındayım. Ülkemizin en değerli hazineleri çocuklarımızı, ailesine, yöresine, milletine, vatanına, bayrağına ve değerlerine sahip çıkan ilimle donatılmış bireyler olarak yetiştirmeniz en büyük arzumuzdur. Teknolojik gelişmelerin ışığında bilgiyi deneyime çeviren, kendine güvenen sadece ders notları ile değil spor, sanat ve sosyal bilimlerle de başarıyı yakalayan her yönüyle güçlü bireyler yetiştirmeniz halinde güçlü Türkiye’yi daha da güçlü bir ülke yapabilir, 15 Temmuz’da olduğu gibi demokrasimizi, istiklalimizi ve istikbalimizi yok etmek isteyen hainlere fırsat vermeyiz.

Ülkedeki birlik ve beraberliğin bozulmaması için çocuklarımızın iyi eğitim almasını sağlayan öğretmenlerimizden en büyük beklentimiz, ülkesini, milletini ve çevresini seven,  sağlıklı, zeki, değerlerine sahip çıkan, vizyonlu, üretken, hoşgörülü bir gençlik yetiştirmenizdir.

Hepsi birbirinden kıymetli evlatlarımız sizlerin sayesinde yıldız gibi parlayacak becerilerine göre geleceğin bilim adamı, mimarı, mühendisi, hakimi, savcısı, bakanı, belediye başkanı veya iş adamı olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bugün aramızda bulunmayan tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, emekli olan ve hala çalışan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutluyor, öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün…

Ülkemizi çağdaş ülkeler seviyesine çıkarmak, bilim, sanat, kültür gibi her alanda yetenekli, sorgulayan, aklı, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştirmek için başta eğitim sistemini düzenleyen siyasilere, her türlü donanımı sağlanmış öğretmenlerimize büyük sorumluluk düşmektedir. Çağa ayak uyduran, yeniliklere açık, araştıran, yarışmacı değil katılımcı bir eğitim sistemi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin aydın öğretmenleri ile çocuklarımızı geleceğe güçlü ve kendine güvenen nesiller olarak hazırlayabiliriz. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Öğretmenler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı bulunacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister! Yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. Sizin başarınız, Cumhuriyetin başarısı olacaktır.” sözü ile öğretmenlere, eğitime ne kadar önem verdiğini göstermiş, eğitim, öğretim alanında gerçekleştirdiği devrimlerle de kısa sürede eğitimde birliği, eşitliği sağlamıştır.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, baş öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, ülkemizin her köşesinde büyük fedakarlıklarla çalışan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Milas Şubesi…

Öğretmenlerin huzurlu ve mutlu olmasını, ekonomik refaha ulaşmasını, son dönemde yaşanan mağduriyetlerin giderilmesini istiyoruz.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anarken, tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarız.

Kutluyoruz…

Ajans Gözlem, Radyo Gözlem, Gazete Güney Ege ve habermilas.com olarak, Tüm Öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500