Advert
Advert
Advert

YALVAÇ URAL, MİLASLI ÇOCUKLARLA BULUŞTU…

YALVAÇ URAL, MİLASLI ÇOCUKLARLA BULUŞTU…
Bu içerik 1125 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle ilçemizdeki çocuklar, çocuk edebiyatı alanında eserleri ile dünyaca tanınan ünlü yazarımız, şair, gazeteci Yalvaç Ural’la bir araya geldi…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, çocuk edebiyatımızın öncü isimlerinden Yalvaç Ural’ı çocuklarla buluşturdu.

Önceki gün Menteşe Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde çocuklarla bir araya gelen Ural, dün (23.11.2016) saat 10.30’da da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Milaslı çocuklarla söyleşi ve imza gününde buluştu.

Çocuk edebiyatı alanında eserleri ile dünyaca tanınan ünlü Yazar, Şair, Gazeteci Yalvaç Ural, çocuklarla yaptığı söyleşide, özellikle çocukların internet ortamında oynadığı oyunlar üzerinde durdu.

Ural, oyunların çocukları şiddete yönlendirdiğine dikkat çekerek, birçok oyunda tarihimizde kahramanlıklarıyla yeralan isimlerin de kullanıldığını belirtip, “Korkarım çok yakında Atatürk’ü ve onun gibi önemli devlet adamlarımızı da oyunlarına dahil ederek, çocuklarımız üzerinde olumsuz etkiler yaratmaya çalışacaklar” dedi.

Ural’ın ziyaretleri...

Yalvaç Ural söyleşi sonrasında ilçemizde bazı ziyaretlerde bulundu.

Bu çerçevede Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret eden Yalvaç Ural, Başkan Tokat’a çalışmalarıyla ilgili bilgiler aktardı. Samimi bir ortamda geçen ziyaret esnasında Başkan Tokat Ural’a, kendilerini Milas’ta görmekten son derece memnun olduğunu ifade ederek söyleşi için de teşekkür etti.

Daha sonra konuğuna, Milas’ın tarihi ve coğrafi yapısı hakkında bilgiler veren Başkan Tokat, Ural’a Hekatomnos Anıt Mezarı alanında yapılan çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu.

Ziyaret esnasında Yalvaç Ural Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a, imzaladığı kitaplardan hediye etti. Ziyaret, anı fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.

Yalvaç Ural daha sonra Hekatomnos kazı alanına da ziyarette bulundu. Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürü Salim Tanış ile kazı alanına giden Ural, burada görevli arkeologlardan, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Ural daha sonra, son yazdığı kitabında bahsettiği, ilçemizin tarih-kültür zenginlikleri içinde yeralan ‘İasos Antik Kenti’ne de uğramak üzere ilçemizden ayrıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500