Advert
Advert
Advert

VALİ ÇİÇEK, DAMLA PROJESİNİN TANITIMINA KATILDI…

VALİ ÇİÇEK, DAMLA PROJESİNİN TANITIMINA KATILDI…
Bu içerik 1143 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valisi Amir Çiçek, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Damla Projesi’nin tanıtımına katıldı…

Vali Amir Çiçek’e İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Metin Ayvazoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi Müdürü Zülfikar Türedi eşlik etti.

Tanıtımda “Damla Projesi” ne katılan 6 ülkeden toplam 40 öğrencinin, alanında uzman kişiler tarafından gönüllülük, insan sevgisi, iyilik, empati, fedakarlık, tasavvuf, sürdürülebilirlik, çevre ve gençlik eğitimi gibi çeşitli konularda eğitim alacağı bildirildi.

Projenin tanıtımında Vali Çiçek ile bir araya gelen gençler yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Her şeyin bir damla ile büyüyüp geliştiğini söyleyen Vali Çiçek, “Küçük bir damla büyüyerek bir bakarsınız göl olur, deniz olur, hatta okyanus olur. Yani bütün dünyaya yayılan sevgi, birlik beraberlik ve kardeşlik olur” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Damla Projesine katılan gençlerin ziyaret ettikleri yörenin kültürünü ve yöre halkını yakından tanıyacaklarının altını çizen Vali Çiçek, “Bu proje düşüncesi, inancı, dili, etnik yapısı ne olursa olsun sadece ülkemiz gençlerini değil diğer ülkelerdeki gençleri de bir araya getiriyor. İnsanlar gönüllülük esasına göre yapılan bu çalışmalarla karşılıklı bir sevgi oluşturuyor. Bu projeye katılan genç arkadaşlarımızı kutluyorum ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Gençlik Hizmetleri İl Müdür Serkan Öçalmaz ise projenin Denizli ve Muğla’da gerçekleştirildiğini ve 6 ülkeden 17’si yabancı 80 öğrencinin katıldığını belirterek “İlimizde ilk kez gerçekleştirilen Damla Projesi kapsamında birçok çocuğumuzun, gencimizin, yaşlımızın kısacası hayata dair herkesin ruhuna kalbine dokunduk” dedi.

Öğrenciler tarafından Vali Çiçek’e Damla Projesi rozeti ve balonu hediye edildi.

Daha sonra projeye katılan öğrencilere Vali Çiçek tarafından katılım belgesi ile Muğla çam balı ve zeytinyağı hediye edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500