Advert
Advert
Advert

BAŞKAN TOKAT’TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI…

BAŞKAN TOKAT’TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI…
Bu içerik 1294 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ nedeniyle bir mesaj yayımladı…

Başkan Tokat mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Bir ülkenin kalkınması ve çağdaş ülkeler seviyesine ulaşması ancak o ülkenin eğitim ve öğretim seviyesinin artması ile mümkündür.

Bu değerli ve kutsal görevi meslek edinen öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı evlatlarımızı yetiştirmek için vatanımızın her köşesinde büyük bir fedakarlık göstermektedir. Ağır sorumluluklar altında fedakarca çalışan öğretmenlerimiz, geleceğin Türkiye’sinin inşasında bugün, dünden daha çok sorumluluk taşımaktadır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; kurduğu Cumhuriyetin ilelebet yaşamasının ve muasır medeniyetler seviyesini yakalamasının, öğretmenlerimizin yetiştirecekleri “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillere bağlı” olduğunu belirtmiş, bu düşüncesini “Ulusları kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir” veciz sözleri ile de ifade etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; doğruyu, iyiyi, güzel, her alanda yeniliği ve yenileşmeyi savunan, gerçekleri anlatan, milli birlik ve beraberliğimizin teminatı, geleceğin ışık saçan aydınlık nesillerini büyük bir özveri ile yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan öğretmenlerimize de sevgi, selam ve başarı dileklerimi sunuyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500