Advert
Advert
Advert

DAİRE BAŞKANLARI MUHTARLARLA BULUŞTU…

DAİRE BAŞKANLARI MUHTARLARLA BULUŞTU…
Bu içerik 1076 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemizde muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi… Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin yanı sıra, Milas Belediyesi yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda, ilçemizde büyükşehir tarafından yapılan ve devam etmekte olan çalışmalar ile yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı…

İlçemiz muhtarlarına yönelik Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Aşkıdil Akarca Sahnesi’nde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Taner Yiğit’in, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Koç’un, Fen İşleri Dairesi Başkanı Hida Kılıç ve Ulaşım Daire Başkanı Alper Kolukısa’ın sunum yaptığı toplantıya Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, Milas Belediye Başkan Yardımcıları, Milas Belediyesi yöneticileri, mahalle muhtarları, katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başlayan toplantının açılış konuşması Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Taner Yiğit tarafından gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi’nin oluşumunun ardından yaptığı çalışmalardan kısaca bahseden Yiğit, 16 Ekim 2014 yılında Muğla’da 551 mahalle muhtarına hizmet vermek için Muhtarlar Masası’nı kurduklarını belirtti.

Yiğit ardından kürsüye gelen ve kısa bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, benzer toplantıların daha önce de ilçemizde gerçekleştirildiğini belirterek, “bu toplantıların amacı yapılan hizmetlerin ve yapılması planlanan hizmetlerin muhtarlarla birlikte değerlendirilmesi. Toplantının yöneticiler ve muhtarlarımız açısından olum geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Toplantı daha sonra Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Koç’un sunumuyla devam etti. Koç, sunumunda ilçemizde bulunan mezarlıklarda çalışmalar yaptıklarını, sivrisinek ve diğer haşerelere karşı mücadelelerinin sürdüğünü belirterek, vatandaşlara yönelik çeşitli sağlık taramalarının da yapıldığını söyledi.

Fen İşleri Dairesi Başkanı Hida Kılıç ise sunumunda özellikle Milas’ın yollarında büyükşehir tarafından yapılan çalışmaları ele aldı. Atatürk Bulvarı’ndaki çalışmanın sona erdiğini ve Erdal Çerçi Caddesi’ndeki çalışmaların sürdüğünü belirten Kılıç, “Milas’ta yapılan yol çalışmaları için 25 milyon 505 bin TL ödenek ayrıldı. 2017 yılının sonuna kadar Milas’ta el değmemiş yolumuz kalmayacak” dedi. Kılıç’ın yaptığı sunumun ardından mahalle sınırları içerisinde yol sorunu olan muhtarlar, sorunlarını Kılıç’a iletti.

Programın son konuşmacısı olarak kürsüye gelen Ulaşım Daire Başkanı Alper Kolukısa, ilçemizdeki otopark sorununun çözülmesi için çalışma yaptıklarını ve ilçemizde üç ayrı noktaya otopark yapılabileceğini belirterek, bu otoparklardan birinin 70 araç kapasiteli elektronik otopark olabileceğini söyledi.

Büyükşehir ve Milas Belediyesi sorumluluk alanları içerisinde bulunmayan fakat tehlike arz eden kavşaklarla ilgili karayollarıyla da görüşmelerinin devam ettiğini belirten Kolukısa, “sorun teşkil eden kavşaklarda inceleme çalışmalarımızı tamamladık. Bu çalışmalarımızı rapor haline getirerek karayollarına ilettik” dedi.

Muğla’nın çeşitli noktalarına otobüs terminallerinin yapıldığını da dile getiren Kolukısa, “İl genelinde şehir içerisinde kalan veya ekonomik ömrünü tamamladığını düşündüğümüz yerlere yeni otogarlar yapıyoruz. Milas’a yeni otobüs terminalini de Üçyol olarak bilinen bölgeye yapmayı düşünüyoruz.  Yeni otobüs terminali için imar değişikliğinin yapılmasını bekliyoruz” dedi.

Toplu taşıma ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında da bilgi aktaran Kolukısa, 2017 yılı sonuna kadar ilçemizde en az 100 mahalleye özel halk otobüsünün ulaştırılacağını söyledi.

Daire Başkanları’nın sunumlarının ardından yeniden kürsüye gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, daire başkanlarına tekrar teşekkür ederek, “Büyükşehir olmadan önce işimiz daha kolaydı. 13 mahalleye hizmet ediyor ve 13 mahalle muhtarıyla sık sık bir araya gelmeye çalışıyorduk. Şuanda 132 mahalle muhtarımız bulunuyor. Sayı çok olunca bir araya gelme sürelerimiz de uzuyor. Büyükşehrimizin bilgilendirme toplantıları önümüzdeki hafta da sürecek. Bugün aramızda olmayan daire başkanlarımız sizlerle buluşacaklar” dedi.

Toplantıda bir kez daha gündeme getirilen çevre yolu ve çevre yolunda bulunan kavşaklarla ilgili sorunlara değinen, 2009 yılında ilk göreve geldiğinde ekibiyle birlikte ilk hamlelerinin alt yapı ve çevre yoluyla ilgili girişimlerde bulunmak olduğunu söyleyen Başkan Tokat, “Daha önce karayolları tarafından çevre yollarıyla ilgili yapılan bir proje vardı. Nasıl olduysa Milas bu projeye dahil edilmemiş. Bizler devreye girerek yeniden bir proje hazırlanmasını sağladık. Kapsamlı ve çok güzel bir proje hazırlandı” dedi.

Atatürk Bulvarı’ndaki çalışmanın sona erdiğini ve Erdal Çerçi Caddesi’ndeki çalışmanın ise devam ettiğine dikkat çeken Başkan Tokat, “Sanayi Caddesi, İnönü Bulvarı, Balçık yolu gibi yollarımızın da ihalesi yapılmıştı. İhaleye göre bu yollarında yılsonuna kadar yapılması gerekiyor. Önümüzde daha süreç var. İnşallah yetiştirilecek. Bizlerin tabi büyükşehirden beklentisi bitmiş değil. Sadece bu yolların yapılması yeterli kalmayacaktır. Bizler yolların ardından kaldırımlarda da düzenleme yapılmasını bekliyoruz” dedi.

Toplantı Başkan Tokat’ın konuşmasıyla sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500