Advert
Advert
Advert

MİNİK ÖĞRENCİLERE AĞAÇ SEVGİSİ AŞILANDI…

MİNİK ÖĞRENCİLERE AĞAÇ SEVGİSİ AŞILANDI…
Bu içerik 1398 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

TEMA Vakfı Muğla Milas İlçe Gönüllü Sorumlusu Mehmet Nergiz tarafından, ilçemizde bulunan anaokulu öğrencilerine ağaç, orman ve çevre konulu bilgilendirme yapıldı…

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’nın (TEMA) uzunca bir aradan sonra ilçemizde faaliyetlerine yeniden başlamasının ardından, ilçemizdeki TEMA gönüllü sayısının artırılması amacıyla da başlatılan girişimler devam ediyor.

Şimdiye kadar ilçemizde birçok etkinlik gerçekleştiren TEMA Vakfı Milas Sorumlusu Mehmet Nergiz dün ilçemiz merkezinde bulunan Menteşe İlkokulu’nda anasınıfı öğrencileriyle bir araya geldi.

Minik öğrencilere görsellerle TEMA hakkında bilgiler aktaran Nergiz, doğal varlıkların ve çevre sağlığının korunması, erozyon, toprak örtüsü ve toprağın korunması, doğal orman alanlarının korunmasına gibi bilgileri basitleştirerek öğrencilere aktardı.

Anasınıfında gerçekleşen bilgi aktarımının ardından öğrenciler okulun bahçesine çıkarak velileri ve öğretmenleri eşliğinde bahçe bulunan Atatürk Büstü başta olmak üzere bahçede bazı bölgelere küçük fidanlar ve çiçekler diktiler.

Menteşe İlkokulu yönetiminden gelen talep üzerine çalışmayı yaptıklarını ifade eden Nergiz, “daha önce birçok etkinliğimiz oldu ama minik öğrencilerimize yönelik ilk kez böyle bir çalışma yaptık. İlçemizde bulunan okullardan gelen taleplere göre tüm öğrencilerimize ulaşmayı amaçlıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza doğa ve çevre bilincini şimdiden aşılayarak bilinçli bireyler olmalarını hedefliyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500