Advert
Advert
Advert

“BİZ OKURSAK”…

“BİZ OKURSAK”…
Bu içerik 2104 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Genç Kalemler Projesi kapsamında Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Özel Milas Özge Okulları tarafından ilçemizde “Biz Okursak” adlı etkinlik gerçekleştirildi… Atatürk Anıtı önünde toplanan ilçemiz yöneticileri ve öğrenciler yaklaşık 20 dakika kitap okudular…

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Milas Özge Okulları tarafından Atatürk Anıtı önünde “Biz Okursak” adı altında kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi. Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Şube Müdürleri Şaban Karakoç ve Akın Coşkun, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Milas Emniyet Müdürü M. Cüneyt Yörükoğlu, okul yöneticilerinin, velilerin ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başladı.

Çocuklarımıza örnek olmak adına…

Daha sonra programın açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Özel Milas Özge Okulları Müdürü Ayşe Yolcu, “Muğla Genç Kalemler Projesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Milas Özge Okulları’nın düzenlemiş olduğu ‘Biz Okursak’ adlı etkinliğimize hoş geldiniz. İnsan konuşan, düşünen, yorumlayan ve üreten bir varlıktır. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliklerden biri de okumaktır. Bizde bu projemizde çocuklarımıza örnek olmak adına biz okursak etkinliğini okulumuz ve katılımcı okullar ile başlatmış bulunuyoruz. Okuma bilgidir. Okuma gelecektir. Gelişme, refah ve mutluluktur. Ulu Atatürk'ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesidir okumak. Kuran-ı Kerim ise daha evrensel bir değerlendirme getirmiştir. Görmeyenle gören, karanlıkla aydınlık, gölgeyle yakıcı sıcaklık, dirilerle ölüler, bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Yüce Allah’ın ilk emri ‘okuyun’ olmuş ve dikkatimizi okumaya, kitaba çekmiştir. İşte bu durumdan yola çıkarak amacımız okuma sevgisini küçük yaşta çocuklarımıza kazandırmaktır. Biz anneler, babalar ve öğretmenler kitap okuma konusunda öğrencilerimize örnek olmak zorundayız. Geçmişini öğrenmek, geleceğine yön vermek, dünyada parlayan bir yıldız olmak istiyorsak mutlaka okumalıyız. Katılımlarınız için teşekkür ediyoruz” dedi.

Yolcu’nun yaptığı konuşmanın ardından kürsüye gelen Özel Milas Özge Ortaokulu Müdür Yardımcısı Dinçer Kayalı, Atatürk'ten kitap okuma ile ilgili bir anı aktardı.

Etkinlik, alanda bulunan katılımcıların 20 dakika süren kitap okumalarıyla sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gülden Sökelioğlu     0000-00-00 Güzel bir proje; destek verenleri kutluyorum.
Gülden Sökelioğlu     0000-00-00 Güzel bir proje; destek verenleri kutluyorum.