Advert
Advert
Advert

ASANSÖRLER MÜHÜRLENİYOR…

ASANSÖRLER MÜHÜRLENİYOR…
Bu içerik 3457 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından ilçede tehlikeli bulunan asansörleri mühürlemeye devam ediyor…

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında “24 Haziran 2015 tarih ve 29396 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Asansör, İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” çerçevesinde ilçede bulunan asansörlü binalara ait bina sorumlularının veya yöneticilerinin bilgilendirilmesi amacıyla toplantı düzenlenmiş, yönetmeliğe uymayan asansörlerin 2016 yılı itibari ile mühürleneceği söylenmişti.

Yapılan bilgilendirme toplantısı sonrası ilçede bulunan asansörlerin denetlenmesi için A tipi muayene kuruluşu olan Artıbel Belgelendirme Teknik Kontrol Gözetim ve Eğitim Ltd. Şti. ile protokol imzalayan Milas Belediyesi gelen bilgiler doğrultusunda 8 apartmanda bulunan tehlikeli asansörleri mühürlemeye başladı.

Artıbel firması ilçedeki binalarda yaptıkları periyodik kontrollerde bazı asansörlerin “Güvensiz” olduğu ve “Kırmızı” renkli bilgi etiketi iliştirdiği, ardından yapılan takip kontrollerinde söz konusu asansörlerin “Güvensiz” durumunun devam ettiğini tespit edip durumu Milas Belediye Başkanlığına rapor ile bildirdi. Gelen raporlar doğrultusunda harekete geçen Milas Belediyesi Zabıta ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri tespit edilen “Güvensiz” 8 adet asansörü mühürledi.

Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, apartman yöneticilerimiz mağdur olmamaları adına asansörlerinin “İşletme Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” gereği periyodik bakımlarının muhakkak yaptırmaları ve uygun hale getirmeleri gerektiği aksi taktirde güvensiz bulunan asansörlerin mühürleneceği belirtildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500