Advert
Advert
Advert

AKÇA’DAN ‘DUBALI OTOPARK PROJESİ’NE TEPKİ…

AKÇA’DAN ‘DUBALI OTOPARK PROJESİ’NE TEPKİ…
Bu içerik 2939 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Avukat Gültekin Akça, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Menteşe ilçesinde dubalı otopark projesine tepki göstererek, “Vatandaşın evinin önünü paralı otopark yaparak Muğla’nın otopark sorunu çözülemez” dedi…

Akça, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, Muğla’nın Türkiye’de kişi başına düşen araç sayısı bakımından ilk sıralarda yer aldığına dikkat çekerek, “İlimiz genelinde ve Menteşe ilçe merkezinde bu yoğun araç trafiğinden dolayı yıllardır adeta kangren haline gelmiş bir otopark sorunu mevcuttur. Bu sorunu ve çözüm önerimizi defalarca gündeme getirmemize rağmen maalesef Muğla Büyükşehir Belediyesi kalıcı bir çözüm üretememiştir” dedi.

Bu sorunun Türkiye’nin farklı kentlerinde olduğu gibi çok araçlı yeraltı otoparklarıyla çözülmesi gerektiğini yerel yönetimlere geçmişte sunduklarını anımsatan Akça, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Günümüzün modern inşaat teknolojisiyle, yeraltına beş katlı, on katlı otoparklar yapılabilmektedir. Menteşe ilçemizin jeolojik yapısı böyle bir çalışmaya müsaittir. Ancak bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi kent trafiğini rahatlatacak, otopark sorununu çözecek böyle bir projeyi hayata geçirememiştir. Bu nedenle yıllardır vatandaşlarımız mağdurdur. Turizm kenti olan Muğla’mızda bu tür projeler kısa vadede hayata geçirilmezse çözüm için çok geç kalınacaktır.”

Akça, Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla’nın farklı ilçelerindeki otopark uygulamalarına vatandaşların tepkileri sürerken son olarak Menteşe ilçesinde hayata geçirdiği paralı otopark uygulamasının toplumun her kesiminden tepki gördüğünü belirterek, “Menteşe ilçesinde Perşembe günleri yapılan pazar nedeni ile trafik tamamen keşmekeşe dönüşmekte, araçlarını park edecek yer bulamayan vatandaşlar kaldırımlara, yol kenarlarına park etmek zorunda kalmaktadırlar. Menteşe ilçe merkezinde dubalar kullanılarak yapılan son otopark uygulaması da bu sorunu tamamen vatandaş açısından çekilmez hale getirmiştir. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Menteşe ilçesinde duba kullanarak hayata geçirdiği yeni otopark projesi ile vatandaşın evinin önünü paralı otopark yaparak Muğla’nın otopark sorunu çözülemez. Bu tür uygulamalar, yaşanan sıkıntıyı çözmekten çok, vatandaşın mağduriyetini arttırmaktadır” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kahraman sarı     0000-00-00 Osman gurun milası da mahfetti onu tebrik ediyoruz halilbey bulvarını bitirdi