Advert
Advert
Advert

KAYMAKAM, GEREĞİNİN YAPILMASINI İSTEDİ…

KAYMAKAM, GEREĞİNİN YAPILMASINI İSTEDİ…
Bu içerik 9035 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kaymakamı Fuat Gürel, 10 Kasım 2016 tarihinde gazetemiz Güney Ege’de yayınlanan “Milas, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini Hak Etmiyor Mu? başlıklı haberimiz üzerine Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne gereğinin yapılması üzerine bilgi istedi…

Nüfusu 132 bin olan ilçemiz Milas’ta, 7 doktorla hizmet veren diş polikliniğinde doktorların zor şartlar altında sağlık hizmeti sunduğunu ve hastaların yoğunluk sebebiyle yaşadığı sıkıntıları ilettiğimiz 10 Kasım 2016 tarihli “Milas, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini Hak Etmiyor Mu? başlıklı haberimizde; Milas’ta bir yılda bir diş hekimine düşen hasta sayısı 26.600 iken, Bodrum’da 9.400, Fethiye’de 4.733, Muğla’da ise yılda bir diş hekimine düşen hasta sayısı 2.500 civarında. 132 bin nüfuslu Milas’ta Devlet Hastanesi bünyesindeki 8 hekim kadrolu Diş Polikliniği ihtiyaca cevap vermekte zorlanırken, hastanede 2 ünite tam teçhizat hekim olmadığı için atıl durumda bekliyor. 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde 7 diş hekimi ile aktif sağlık hizmeti tamamen doktorların özverisi ve iş ahlakı sayesinde yürütüldüğünü ifade etmiştik.

Özellikle de bölgemiz siyasetçilerinden ve yerel yöneticilerden beklentinin biran önce ilçemize Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kurulması için gerekli çalışmaların bir önce başlatılması gerektiğini,  Milas’ın, gerek hasta potansiyeli gerekse fiziki yapısı, ürettiği sağlık hizmeti kalite ve sayısıyla kesinlikle ADSM’yi hak ettiğini belirtmiştik.

Haberimize duyarsız kalmayan Milas Kaymakamı Fuat Gürel, 10 Kasım 2016 tarihinde gazetemizde yayınlanan “Milas, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini Hak Etmiyor Mu? başlıklı haberimiz üzerine Milas İlçe Sağlık Müdürlüğüne gereğinin yapılması üzerine bilgi istedi.

Milas Kaymakamı Fuat Gürel’in, Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne gönderdiği yazı şöyle;

“İlçemizde yayınlanan Güney ege Gazetesi’nin 10 Kasım 2016 tarih ve 330 sayılı “Milas, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini Hak Etmiyor Mu?” başlıklı haberi ile ilgili gazete kupürü yazımız ekinde gönderilmiştir.

Konunun incelenerek gereğinin yapılması ve sonucundan bilgi verilmesini rica ederim.”

Milaslı tüm vatandaşların beklentileri olan Milas, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi umuyoruz bir an önce ilçemize kazandırılır ve 132 bin vatandaş hak ettiği modern ve sağlıklı koşullarda hizmet alır, aylarca sıra almak için beklemek zorunda kalmaz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500