Advert
Advert
Advert

İLÇEMİZDE 6 BİN 802 ADAY SINAVA GİRECEK…

İLÇEMİZDE 6 BİN 802 ADAY SINAVA GİRECEK…
Bu içerik 1755 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

20 Kasım Pazar günü yapılacak olan 2016 KPSS Ortaöğretim Sınavı ile ilgili Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı Milas İlçe Sınav Koordinatörlüğü tarafından yazılı bir duyuru yapıldı… Açıklamada, ilçemiz merkezinde Pazar günü 6 bin 802 kişinin gireceği sınavın, 29 binada gerçekleştirebileceği ifade edildi…

Milas İlçe Sınav Koordinatörlüğü tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

2016 KPSS Ortaöğretim Sınavı İlçe merkezinde 6802 adayın katılımı ile 29 binada 20 Kasım 2016 Pazar günü Saat 10:00 - 12:00 arasında yapılacaktır.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar, özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgeleri yanında olmadığı hâlde veya kurallara uygun olmayan belgeler ile Sınav Merkezi Koordinatörlerinin, ÖSYM Temsilcilerinin, bina veya salon görevlilerinin kararıyla herhangi bir salonda aday sınava alınmış bile olsa, bu adayın sınavı ÖSYM Yönetim Kurulunca geçersiz sayılacaktır.

Adaylar sınavın yapılacağı binaya, üzerinde sınava gireceği merkez, bina, salon, sıra numarası bilgileri ile fotoğrafının yer aldığı Sınava Giriş Belgesi ile alınacaklardır. Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Adaylar bu belgelerini, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.trİnternet adresinden edineceklerdir. Adaylar, internet ten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön yüzünde ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesinin ön ve arka yüzünde ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler dışında yazı, resim, işaret vb. bulunan aday sınava alınmayacak, sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Sınav için gerekli olan iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ve şeker ÖSYM tarafından her bir aday için temin edilecektir. Adaylar sınava şeffaf şişe içinde su getirebileceklerdir.

Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üzerleri emniyet görevlileri tarafından elle ve/veya dedektörle aranacak; her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihaz, her türlü müsvedde kâğıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar, cetvel, pergel, açıölçer ve benzeri araçlar sınav binasına kesinlikle alınmayacaktır. Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında ya da sınavdan sonra bu tür cihazları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

Sınav binalarında hiçbir eşya görevlilerce emanet olarak kabul edilmeyecektir.

“Sınavda görev yapacak sınav görevlileri de çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar, kulaklık, kolye, küpe, broş, yüzük, metal para gibi metal İçerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihazlarla” sınav binalarına alınmayacaklardır. Sınavda görev alan personelinde göreve gelirken üzerlerinde sadece “Sınav Görevlendirme Belgeleri” ve Özel Kimlik Belgesi olarak “Nüfus Cüzdanları” bulunacaktır. Sınav Görevlileri de Emniyet Görevlileri tarafından tek tek dedektör ve elle aranarak Sınav Binalarına alınacaklardır. Ayrıca, Adaylar Sınav Binalarına alınırken ve sınav esnasında tüm işlemler kamera ile kayıt altına alınacaktır.

Nüfus Cüzdanları olmayan adaylar sınava alınmadığından adayların mağdur olmamaları için İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü 20 Kasım 2016 Pazar günü 07:00 ile 10:10 saatleri arasında açık tutulacaktır.

Milas ve Bodrum ilçe Merkezleri ile belde ve köylerinde, 19 Kasım 2016 Cumartesi akşamı ve gecesi sınava girecek adayların istirahatini olumsuz yönde engelleyecek egzozu bozuk araçların kullanılmaması ve her türlü eğlence, düğün, kına gecesi, mevlit, konvoy, asker uğurlama, havai fişek, korna sesi, iş makineleri, inşaat çalışmaları gibi etkinlik ve çalışmaların yapılmaması gerekmektedir.

Milas Merkezinde ve Beçin Mahallesinde 20 Kasım 2016 Pazar günü 08:00 - 12:30 arası adayların sınav sırasında rahatsız olmamaları ve sınav konsantrasyonunun bozulmaması için egzozu bozuk araçların kullanılmaması ve her türlü eğlence, düğün, kına gecesi, mevlit, konvoy, asker uğurlama, havai fişek, korna sesi, iş makineleri, inşaat çalışmaları, seçin konvoyları gibi etkinlik ve çalışmaların yapılmaması gerekmektedir.

Tüm ilgililere önemle duyurulur.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500