Advert
Advert
Advert

MUĞLA SU YÖNETİMİ KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI…

MUĞLA SU YÖNETİMİ KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI…
Bu içerik 1477 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Batı Akdeniz Havza Yönetimi Muğla İli Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplantısının, Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığında Vali Özer Türk Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildiği bildirildi…

Valilik Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, toplantıya Vali Çiçek’in yanı sıra Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, DSİ 21. Bölge Müdürü Dr. Murat Alp ve kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada, bölgedeki suların kirletilmemesi, daha iyi kullanılması ve kaynakların sürdürülebilir olması için bakanlık tarafından havza yönetiminin oluşturulduğuna dikkat çeken Vali Çiçek, “Suyu ihtiyacımızın dışında kullanır veya suyu kirletirsek, insan ve canlı sağlığına kötülük yapmış oluruz. Yaşam kaynağımız suyu kendimiz ve gelecek nesillere aktarmak için korumalıyız. Doğal değerlerimiz olan hava, su ve toprağı korumakla mükellefiz. Bu nedenle Koordinasyon Kurulu olarak bütüncül bir yaklaşımla hava, su ve toprağı birlikte düşünerek çalışmalarımızı yürütmekle sorumluyuz. Bu konuda ortak akıl kolektif hareketle suyu akılcı bir yaklaşımla kullanarak projelerimizi geliştirmeliyiz. Bu şekilde, gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzu yerine getirebiliriz” diye konuştu.

Suyun nitelik ve nicelik olarak korunması, gelecek nesillere aktarılmasının çok önemli olduğunu ifade eden DSİ 21. Bölge Müdürü Dr. Murat Alp ise, işletme hidrolojisi ve suyun ekonomik kullanımı, su kirliliğinin önlenmesi hakkında yapılan çalışmalar, taşkınların önlenmesiyle ilgili yapılması gereken işler ve taşkın önleme çalışmaları hakkında sunumda bulundu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500